טיפ לחזרה לשגרה מאוזנת עם תומר אומנסקי | מגזין שופרסל - נבחרת גרין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

טיפ לחזרה לשגרה מאוזנת עם תומר אומנסקי

תמונה גרסת הדפסה

חזרה לשיגרה של תזונה נכונה ואורח חיים בריא

איך מתחילים בכלל להסתכל אחורה ולעכל את התקופה שעברה ועודנה עוברת עלינו. רכבת הרים של חדשות, תחושות שונות וחוסר איזון אחד גדול.

באמצע החיים, הקורונה טרפה להרבה מאוד אנשים את הקלפים. בעצם לכולנו, וכמובן גם לי.

שגרת החיים שלי השתנתה ב-180 מעלות. מלו"ז שבועי שכלל המון סדנאות, עשרות משתתפים, פגישות עבודה, ימי צילום ועוד, נותרתי עם חלל ריק והמון לחץ ואי-ודאות.

שלושת החודשים האחרונים היו מורכבים ומאתגרים מאוד. חודשים שבהם ניסיתי לצאת מהקופסה ולמצוא אפיקי עשייה חדשים. אפיתי בלי סוף, צילמתי סרטוני מתכונים ועבדתי על פרויקטים עתידיים.

אבל בשלושת החודשים האלה גם העליתי במשקל, כמעט 7 קילוגרמים שכבר עזבו מזמן ולפתע הזדחלו חזרה. אכלתי ונהניתי בלי הכרה, כי השגרה החדשה שבה אין צורך להתלבש ולהתארגן מדי יום ולו"ז שהוא לא קבוע גרמו לי לשחרר מעט את הרסן ואף לאבד את האיזון שהיה לי.

אבל, סוף סוף אחרי שלושה חודשים אני מתחיל לחזור לשגרה. הבנתי שאני ממש לא מחבב את התוספת שהוספתי לגופי וחזרתי להתאמן בצורה יותר אינטנסיבית. חזרתי להקפיד יותר על שגרת האכילה שלי ואפילו הורדתי כבר 2 קילוגרמים! והיד עוד נטויה.

הדבר המרכזי שהניע אותי הוא הרצון העז להרגיש כפי שהרגשתי לפני שלושה חודשים – עם דרייב מטורף להצלחה ולאורח חיים בריא בדרך שלי. 

גם עכשיו, עם החזרה שלי לשגרה אני לא מוותר על אהבתי למתוקים ולפינוקים, אבל אני חוזר לאזן את זה. במידה וחרגתי ואכלתי יותר מדי אני מוריד משאר הארוחות ביום ואני מקפיד על תזונה נכונה וכמובן מעשיר את התזונה שלי בחלבונים וירקות.

אם את זוכרים, בשבוע שעבר פרסמתי לכם מתכון שווה כחלק מהחזרה שלי לשגרה, העשרתי אותו ברסק תפוחים אורגני ובגבינה דלת שומן. 

זו עוד אבן דרך בדרך להצלחה! אני ממשיך בקו הזה וגם מנסה תחליפים בריאים בעוד מתכונים ומאכלים שאני מכין הביתה: למשל, בוחר בשימוש בשמן קוקוס במקום חמאה, מעדיף שימוש בסירופ אגבה במקום סוכרים רגילים וכמובן מתמקד בשפע של ירקות ופירות שמעשירים את התזונה היומיומית שלי.

הטיפ המרכזי שלי אליכם הוא פשוט, אל תכעסו על עצמכם, אל תלקו את עצמכם על חריגה בתזונה. נהניתם? מרגישים שאכלתם יותר מדי? פשוט תמצאו את הדרכים המיטביות עבורכם לאזן את זה, אבל תהינו מכל רגע בחיים, כי כל רגע שעובר לא חוזר. 

אשמח לשמוע על הדרך שלכן ושלכם חזרה לאיזון, עם הקשיים והמכשולים בדרך. אני תמיד פה להעניק ולשתף בעוד מתכונים טעימים ומאוזנים, הרגישו חופשי לשאול, תמיד!עוד ממני

לא כדאי לפספס