הבחירה המתוקה: בדרך לפאי מושחת | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

הבחירה המתוקה: בדרך לפאי מושחת

תמונה גרסת הדפסה

קראק פאי שיבולת שועל או פאי לימון מאוזן?

היום אני צריך שתתגייסו למעני לעזרה בבחירה בין שתי כוכבות בעולם הקינוחים, האחת חדשה והשנייה ותיקה, 

שאת שתיהן לא הייתם שוקלים אפילו להכניס לרשימת העוגות המאוזנות בשום אופן: קבלו אותן במחיאות כפיים וחימום תנורים: קראק פאי ופאי מרנג לימון.

לעומת הפאי מרנג לימון המסורתי והאלמותי שהתחיל את ימיו באירופה הקלאסית של המאה ה-17, הקראק פאי הוא פאי טרנדי וחדש יחסית, שנרקח לראשונה בניו יורק בשנת 2012 על ידי הקונדיטורית הראשית של מילק בייקרי, קונדיטוריה שזכתה מאז לתהילת עולם אחרי שהפאי שוחזר באלפי וריאציות ברחבי תבל.

היום, הוותיק מול המודרני עומדים בראש בראש ואתם חייבים לעזור לי לבחור (מצביעים בסטורי שלי, סקר באוויר!) איזה פאי יתאים למשימה לאתגר הבא שלי ולאיזה פאי תרצו לקבל מתכון מחודש עם ערכים תזונתיים טובים יותר.

מה ההתלבטות שלי?

מצד אחד, ניתן להמיר את הבסיס של קראק פאי שעשוי מקורנפלקס במקור לשיבולת שועל, אלטרנטיבה מזינה וטעימה עם זאת, אך המילוי עצמו מבוסס כמעט אך ורק על חמאה כך שגם אם אחליף את המילוי בשומן אחר, יותר ידידותי, הערך הקלורי הגבוה יישמר.

מצד שני, בפאי לימון אוכל לשנות את המילוי לקרם שנאפה בתנור עם פחות חמאה ושומן אך הבעיה היא במרנג של הפאי לימון, שמעצם היותו מרנג הוא מלא בסוכר. השאלה אם כדאי לבחור לייצר אלטרנטיבה טובה ומאוזנת יותר לסוכר הלבן שתשמר את המראה והטעם הקלאסיים.

מה אתם אומרים? מחכה לשמוע מכם איזה פאי אתם רוצים לראות בפיד שלי ומדוע! 

עוד ממני

לא כדאי לפספס