טיפ לחזרה לשגרה מאוזנת עם ריטה גולדשטיין | מגזין שופרסל - נבחרת גרין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

ריטה גולדשטיין משתפת בטיפ שלה לחזרה לשגרה ולאיזון

תמונה גרסת הדפסה

איך חוזרים לשיגרה? ריטה גולדשטיין משתפת בטיפים שלה בדרך לאיזון

תקופת הקורונה הייתה מורכבת, בלשון המעטה. בשביל כולם. אך מבין המגבלות והאיסורים שהפכו להיות השגרה של כולנו, מצאתי נקודת אור קבועה בדמות השעה היומית בשמש. פעם היא הייתה על הספסל לפני ואחרי הכניסה לצילומים באולפן הטלוויזיה, פעם בגינה הקטנטנה שלשמחתי ממוקמת ממש מול הבניין שלי, וכשהצלחתי, היא התארכה בזכות היכולת לצאת ולעבוד בעבודות חקלאיות במשק, שלמזלי התחלנו לגדל בו פירות וירקות כתחביב, הרבה לפני שמישהו שמע על קורונה.

זה אולי נשמע קצת משמים ביום יום לגדל כרוביות, עגבניות, תותים ועוד שלל אוצרות, אבל בתקופת הקורונה המשק שלנו היה עבורי מפלט של ממש מהלחץ והדאגות שכל כך מאפיינים את התקופה . קל לקחת את הדברים שאנחנו עושים כמובן מאליו אבל בתקופת הסגר הלא קצרה הזאת גיליתי מחדש על בשרי עד כמה הירוק והשהות בטבע ממלאים אותי באנרגיות. וגם עד כמה אני מתגאה לטפח פלפלים ששתלתי בעצמי, כמה כבוד אני רוחשת לתותים שגידלתי וקטפתי במו ידיי ועד כמה אני נהנית לחשוב שוב ושוב על המנה המיוחדת שאכין עם הכרובית שהפכה משבוע לשבוע מקטנטונת לענקית. כי מתכון של כרובית רגילה בתנור לא מרגיש מספיק מכובד עבור הכרובית שזכיתי לראות גדלה מאפס.

והנה, כמו שחזרה לשגרה נוטה להיות, יש תחושה שכולם שבים במהירות שיא לקצב המהיר של טרום הקורונה. וגם אני. אבל החלטתי לחזור לשגרה הישנה-חדשה הזאת עם המסקנות שהסקתי במהלך התקופה ולא לוותר עליהן רק כי אפשר שוב לצאת למסעדות, לקפוץ לשוק, או להתאחד עם קבוצת הפילאטיס. בשבילי, השבוע למשל, זה אמר לקחת יום אחד הפוגה, ובמקום לשבת במשרד בין 4 קירות ופלורסנטים, להעביר את הקיוביקל לערוגות במשק. כי גם בין ניכוש עשבים וקטיף של עשבי תיבול אפשר לענות למיילים, והכי חשוב, אפשר לקבל השראה.  

בזמן הקורונה המון אנשים ניצלו את הזמן הרב והפתאומי שהתפנה והתחילו לבשל, לאפות, להתמקצע בלחם מחמצת, להנביט בטטות, או להתחיל שגרת ספורט חדשה. לא משנה מה זה היה עבורכם, הטיפ שלי הוא להעניק משמעות למה שבחרתם לעשות ולשמר את התחביבים והעיסוקים שמילאו את הזמן ואת הלב בשמחה ומוטיבציה בתקופת הקורונה, גם אחריה. להעמיד סדרי עדיפויות חדשים שיתאימו לעיסוקים החדשים ולשמר את ההרגלים החיוביים שסיגלנו לעצמנו. מאחלת לכולם רק בריאות וחזרה קלה לאיזון ולשגרה (:עוד ממני

לא כדאי לפספס