מספרת על הנשים שנתנו לה השראה | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

רחלי קרוט מודה לנשים שהפכו אותה למי שהיא

תמונה גרסת הדפסה

אז בואו נתחיל מהסוף -  אני ויום האישה ביחסים אמביוולנטיים.

מצד אחד, גם בתור אישה וגם בתור בן אדם שלא שם על עצמו את תווית המגדר, אין לי ספק שיש עוד המון לשפר בכל מה שקשור באיוולת המתמשכת נגד נשים. בתקרות הזכוכית הנמוכות יותר, בעובדה שלרוב הן יתפסו כחלשות יותר, בהערות המיניות הפוגעניות, ביחס של פלגים מסוימים בדת ובעוד שלל מקומות שבהן נשים מופלות רק על רקע היותן נשים.

מצד שני, אני חושבת שהדרך לשפר את כל הבעיות האלה היא פשוט לעשות ולא רק להאשטג – להבין נשים שצריכות לצאת מוקדם מהעבודה כי הן רוצות לקחת את הילד מהגן. להבין ולעודד גברים שרוצים לקחת חלק יותר דומיננטי בגידול הילדים ולאפשר להם לצאת מוקדם מהעבודה בלי לפגוע במעמדם התעסוקתי -דבר שיאפשר לנשים שרוצות בכך לפתח את הקריירה כמו שצריך. 

לתת כתף ובעיקר להכיל ולהאמין לנשים שעברו תקיפה מינית. ולצאת בחוזקה ובאומץ נגד מי שעשה זאת. להוקיע אותו מהחברה. כי אין תירוץ בעולם למי שפוגע – מילולית, פיזית, נפשית. כן, גם אם את לא מכירה את האישה שחוותה את הזוועה שהיא מתארת, וגם אם היא לבושה חשוף או מדברת בשפה שאת פחות מתחברת אליה. תזכרי תמיד - היום זאת היא ומחר זאת יכולה להיות את, אחותך או הבת שלך. הלוואי ואף אחת מאיתנו לא תצטרך להגן על שחוותה.

בסוף היום, אני ממש לא צריכה יום שמוקדש לנשים. אני צריכה ורוצה שנשים יתנו יד לנשים אחרות כל הזמן. שיעזרו להן לסלול דרך. כי מי אם לא הן מבינות את האיוולת הזאת.

איך עושים את זה? קודם כל מהווים השראה.

מעסיקים נשים חזקות וטובות כי הן חזקות וטובות. לא כי הן נשים, לא בשביל האפליה המתקנת, אלא כי הן מעולות. לעשות העדפה מתקנת רק בגלל מגדר עושה בדיוק את מה שמראש לא רצינו שיקרה.

דוחפים נשים לעמוד זקוף - לא לפחד לבקש העלאה בשכר כשמגיע, לא להסס אם להגיד לבוס מה שיש בבטן, לא לחשוש לשאול שאלות רק מהפחד שמא זה ייתפס כחולשה.

אישית, אם יש משהו אחד שממש חשוב לי בנושא הזה, הדבר שאני מקפידה לעשות כל הזמן – זה לתת לנשים את הביטחון שהן יכולות. שהן יכולות להצליח, יכולות להרוויח, יכולות להעיר, יכולות לשאול, יכולות להיות חלשות וגם חזקות – הכי החלטה שלהן, יכולות לנצח והכי יכולות? להיות מי שהן תמיד רצו להיות.

אז נכון ואני ויום האישה זה קצת כמו יום האהבה - עצוב אם נצטרך יום כדי לזכור את מי אוהבים. אבל בינינו, כל תירוץ טוב לשים בקדמת הבמה נשים מעוררת השראה מבורך בעיני.

ואם בנשים מעוררות השראה עסקינן, תרשו לי גם להגיד תודה ענקית ל-3 נשים שהפכו אותי למי שאני.

לסבתות שלי (ז"ל) שלימדו אותי לישר את עמוד השדרה ולהגיד את כל מה שאני חושבת. בביטחון, באמונה בעצמי, בדבקות.

עוד ממני

לא כדאי לפספס