רחלי קרוט מברכת לכבוד חג הפסח | מגזין שופרסל - נבחרת גרין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

רחלי קרוט מברכת לחג

תמונה גרסת הדפסה

 

אני מודה, כשהבנתי לפני שבוע שאת ליל סדר חוגגת כל משפחה גרעינית בנפרד, היה לי ברור דבר אחד – אני לא נשארת לבד בבית. דמיינתי את הרחוב שר בקול רם את מה נשתנה ואת אחד מי יודע ואותי אוכלת קערת מרק עם קניידלך וצופה בטלוויזיה.

 

לקח לי כמה ימים כדי להבין שזה בשבילי. ובשבילם. ובשביל כולם. שעדיף שאשאר בבית עוד קצת. כן, גם אם זה אומר לא באמת לחגוג אלא יותר לנבור פנימה ולתהות איך ולמה הגענו למצב הזה.

 

לנסות להבין מה ישאר ואיזה לקחים יופקו בעקבות המשבר הזה. האם נחזור להיות ולתפקד בדיוק אותו דבר? האם נצליח לשמר את הדברים הטובים שקרו בחודש האחרון? אני מאוד מקווה שכן. שהחיידק הזה יהיה שווה את כל מה שעברנו.

 

למרות הקושי, אני באמת חושבת שזכינו. זכינו שקיבלנו צ'אנס נוסף, זכינו להעריך את מה שהיה ברור מאליו, זכינו להבין שאנחנו צריכים להשתפר, זכינו להכיר את המשפחה טוב יותר וגם זכינו לבשל להם ולעצמנו – משהו שלא תמיד מצאנו לו זמן בתוך הטירוף היומיומי.

 

ובעיקר, בעיקר זכינו בחירותנו. גם אם היא קצת מוגבלת כרגע וגם אם היא כוללת בעיקר 100 מטר מסביב. לא צריך ללכת אחורה מדי כדי להזכר בסבא שלי שחירותו ואנושיותו נלקחה ממנו אי אז בגרמניה וברוסיה. אל לנו להשוות אבל חשוב תמיד לזכור מה עברו פה רבים לפנינו כדי שאנחנו נוכל לומר שזכינו.

 

מאחלת לכם חג אביב שמח ותרשו לי לסיים עם מילותיו של יהונתן גפן:

"אני מביט מהחלון

וזה עושה לי די עצוב,

האביב חלף עבר לו

מי יודע אם ישוב

הליצן נהיה למלך

הנביא נהיה ליצן

ושכחתי את הדרך

אבל אני עוד כאן

 

ויהיה טוב... יהיה טוב!"

 

 

עוד ממני

לא כדאי לפספס