רחלי קרוט מבקרת בקיבוץ הרדוף- מגזין שופרסל גרין.
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

רחלי קרוט מבקרת בקיבוץ הרדוף

תמונה גרסת הדפסה

סיור מודרך בקיבוץ הרדוף עם רחלי קורט

החיים הם דבר מופלא 🌼 מארג שלם של אנשים מהמון קצוות. ו-וואו כמה יופי יש בכל אחד מהם. ובכל פעם כשאני פוגשת אנשים חדשים אני מרגישה שזכיתי בגדול, שלמדתי עוד קצת על היקום העצום הזה וכמה טוב יש בו.

אתמול ביקרתי בקיבוץ הרדוף. פגשתי אנשים שהאידאולוגיה שלהם יוצאת דופן ביופיה. בזכות שופרסל green שמשיקים את החלב האורגני המיוצר ברפת הרדוף הזדמן לי לבוא לקיבוץ ולגלות עולם טוב יותר.

700 תושבים יש בהרדוף. שליש מהם שייכים לקהילות משקמות - בתים מופלאים לנערים ובוגרים שחוו בעיות נפשיות לא פשוטות וגם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים שהגיעו להרדוף כדי להחזיר לעצמם את חדוות החיים ואת המסוגלות להתמודד עם המסע שלנו כאן.

הקהילות האלה הן חלק בלתי נפרד מהקיבוץ והן משתלבות בצורה מופלאה עם ההחלטה לקיים אורח חיים אורגני. מעגל שלם של נתינה גם לאדם וגם לסביבה.

את הזבל שמייצרות הפרות ברפת הקיבוץ הופכים לקומפוסט ובעזרתו מדשנים את האדמות שם מגדלים המשתקמים והתושבים ירקות ופירות אורגניים - לא מרססים, שומרים על המארג העדין של הטבע ומחזירים לאדמה אהבה כדי ליצר מעגל של נתינה בחזרה.

הסיפור של הרדוף שמחבר בין אורגניות, קבלת האחר ושיקומו, אורח חיים שמקיים את עצמו בענווה והמון כבוד לאדמה, הוא משהו שכולנו יכולים ללמוד ממנו. אני בוודאי למדתי ממנו המון.

כל יום מחדש אני לומדת לבחור קצת יותר טוב. איזה מסע מטורף.

תודה לשופרסל green על ההזדמנות ללמוד כל פעם מחדש כמה אורגניות היא לא רק סיסמה. כמה היא דרך חיים.

עוד ממני

לא כדאי לפספס