מתוק פעם ביום או אכילת ירקות ופירות בכל ארוחה? | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

מתוק פעם ביום או ירקות בכל ארוחה?

תמונה גרסת הדפסה

אכילת ירקות ופירות

אורח חיים מאוזן יותר הוא בחירה. בחירה מה לשים על הצלחת, בחירה לצאת להליכה גם אם עייפים. בחירה מה להגיש לצד הפשטידה או השניצל וגם בחירה כמה ואם לאכול משהו מתוק. 

 

כמעט בכל רגע נתון אנחנו עושים בחירות. אם לעלות במעלית או ברגל, אם לשתות מים או קולה, ואפילו אם לעצור לרגע את העבודה ולתת לראש להתאוורר. כל כך הרבה בחירות.

 

בשלב כלשהו הבנתי שיש כל כך הרבה החלטות שאין הגיון שאהיה מיואשת כי לא הצלחתי בחלק מהבחירות, שזה לא תמיד אפשרי לבחור נכון כל הזמן ושלפעמים צריך להתחיל בצעדים קטנים. כן, כמו עם המים בבוקר וההליכה בערב פעמיים בשבוע.

 

השבוע, כשקיבלתי ארגז מלא בפירות וירקות פתאום הבנתי שאני לא אוכלת מספיק מהם. שאני אוהבת אותם מאוד אבל איכשהו חצי מתכולת הארגז הופכת לעוגות או לפסטה עם קישואים. שזה מהמם, אבל בחירות - אתם יודעים.

 

אז החלטתי להתחיל בקטן, להמיר חלק מהחשקים למתוק בפירות ולהוסיף כמה שיותר ירקות טריים לארוחה. נכון, כנראה יקח זמן עד שרוב רגעי משבר השוקולד שלי יהפכו לביס מתפוח, אבל היי, לפחות החלטתי לבחור קצת אחרת.

 

אז החל מהיום, ובכל ארוחה, אנסה לצרף ירקות טריים וגם הפירות יקבלו מקום של כבוד לא רק בעוגה. אבל אשמח אם אתם תעזרו לי להחליט מה יהיה הדבר הקבוע שאכניס לתפריט שלי. תאחלו לי בהצלחה ואם יש לכם טיפים איך עושים את זה בלי להפסיק באמצע אני כמובן אשמח לשמוע.

עוד ממני

לא כדאי לפספס