רוני דואני מכינה סופגניות אפויות בבית | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אתגר חנוכה: מהבמה למטבח

תמונה גרסת הדפסה

רוני דואני מכינה סופגניות אפויות בבית

רק בשנתיים האחרונות אני חוגגת את חג חנוכה כמו שכולם חוגגים, עם הדלקת נרות ואווירה ביתית, עם מסיבות של חברים ומשפחה, הייתם מאמינים?

כן, כל חיי הייתי עסוקה מדי בחנוכה, החג הכי אינטנסיבי שיש מבחינת שחקנים, רקדנים ואנשי הבמה. 13 שנה רצופות ביליתי על במות בחנוכה - בהצגות, מופעים והופעות,

בשירה, משחק וריקודים,

ונהניתי מכל רגע!

עם זאת, כמובן שלאינטנסיביות הייתה מחיר, לא יצא לי ליהנות מזמן משפחתי כפי שהייתי רוצה, כבר שנים רבות.

ההפקה האחרונה שלקחתי בה חלק בחנוכה הייתה "פיטר פן" לפני שנתיים. מאז החלטתי לקחת פסק זמן מחנוכה על הבמה וליהנות מחנוכה בבית, עם בעלי והקטנים והמשפחה המורחבת כולה.

אתם יכולים לתאר לעצמכם עד כמה זה חדש ומוזר לי להיות מעורבת בכל אווירת החג מבלי לבלות את זמני מאחורי הקלעים אבל זמן האיכות המשפחתי שווה הכל!

כשהגיע לביתנו השבוע שליח עם מארז הסופגניות של הקונדיטור תומר אומנסקי, בקושי הצלחתי להספיק לצלם את כל היופי הזה, הבן שלי ובני דודיו חיסלו הכל כל כך מהר וליקקו את האצבעות! מה שהם לא ידעו, זה שהסופגניות האלה הן אפויות, בריאות יותר מהסופגניות הרגילות. מעבר למוצרים האיכותיים בהם תומר משתמש בהכנה כמובן, הסופגניות הן ללא חמאה ועם הרבה פחות שמן וסוכר. לפי הקטנים שחיסלו ועוד רצו עוד, תומר הצליח מבחינתי בגדול ונתן לי מוטיבציה להכין את המתכון עם הבן שלי, מתכון טעים ולא מושחת שאפשר להכין יחד ובין לישה, ציפייה לתפיחה ומילוי הסופגניות בכל טוב, ליצור זיכרונות מתוקים שישארו לנצח.

גיליתי בהכנה שסופגניות הן עולם מורכב משלהן, לא פשוט ליצור את המרקם החלק והאוורירי. נורי עזר בערבוב ובלישה של הבצק עד שהתערבתי בתהליך כדי לוודא שהבצק חטף מספיק על הראש כדי לתפוח כהלכה. הוא בינתיים נהנה מלפזר קמח ולראות איך המילויים מתהווים: בשביל הקטנים, כל ההמסות, הקרמים והערבובים זה שיעור כימיה קטן וחמוד. כמובן שנתתי לנורי לבחור קישוטים כי חלק מסופגניה זה היופי שלה, הרגע לפני שהיא נחה לה, שמנמנה מנחת, כל כך חגיגית ומחכה רק לנו. רמז: הוא בחר שוקולד חלב. כך שיצא לנו יוצר מסופגניות, סוג של לחמניות חמות. מה שטוב לו, טוב גם לי (:

מאחלת לכולכם למצוא את הזמן לעצור רגע בחג, לנצל את ההזדמנות לזמן איכות עם האהובות והאהובים שלכם, לנשום נשימה עמוקה וליהנות מכל הטוב הזה. שיהיה חג שמח, קסום ומקסים!

עוד ממני

לא כדאי לפספס