אימון כושר ביתי עם רוני דואני | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אימון ביתי: משהו שכל אחד יכול לעשות

תמונה גרסת הדפסה

אימון כושר ביתי עם רוני דואני

כשהכנתי את התרגילים הביתיים עבור חברי הנבחרת, הרגשתי שהכובע שלהמאמנת מסתדר לי מצוין על הראש. חשתי מצד אחד אחריות ודאגה לחשוף אותם לתרגיל ביתי ויעיל, ומצד שני התחלתי לחשוב על כל החוויה הכוללת באימון. חשבתי על הדרך בה אני מתחילה אימון אצלנו בבוסט עם מתאמן שמגיע בפעם הראשונה.

מאוד חשוב לי לקדם ולשפר ביצועים של המתאמנים שלי, אבל הכי חשוב לי מהכל, הוא לגרום להם קודם כל, להרגיש בנוח.

מחקרים מראים שהרבה אנשים מוותרים על אימון לא בגלל חוסר זמן או רצון, אלא בעקבות תחושבת בושה. ואפילו אני נתקלת באנשים שאומרים לי ״ אני חייב לבוא להתאמן אצלך אבל קודם אני צריך לרדת במשקל ולהיכנס לעיניין״ ואז אני אומרת תנו לי לעזור לכם , כי אף אחד מאיתנו, או כמעט אף אחד מאיתנו, לא מרגיש שהוא שולט בחדר ברגע שהוא נכנס לאימון במקום חדש בפעם הראשונה.  אנחנו עוד לא מכירים את הסביבה, לא בטוחים איך לגשת ובכלליות, מרגישים מבוכה לגבי הסיטואציה, במיוחד אם עבר המון זמן מהפעם האחרונה שלבשו בגדי אימון.

ולכן בחוויה הראשונית שלי עם מתאמנים, יותר חשוב לי לגרום להם להרגיש נוח בפעם הראשונה שלהם  מאשר לגרום להם לדייק בכל התנועות. 

 

בחרתי בתרגילי פלאנק וסקוואט, שהם תרגילים בסיסיים שבתרגול יומיומי יוכלו להכניס כל אחד לעיניינים השלוב בין עבודת כוח ועבודה אירובית תשחרר את האדרופינים לדם ובסוף התרגול תגרום לתחושת סיפוק ואפילו מחשבה שאפשר עוד ואולי תגרום לכם לרצות להיפתח לעולם שלם של ואימונים .

המשפט הזה אני חייב/ת להתחיל להתאמן לא צריך להיות כבד, פשוט צריך להתחיל.  5 דקות של אימון בבית, זה משהו שכל אחד יכול לעשות. אולי אם תכינו את עצמכם מראש, אפילו תופתעו עד כמה התרגילים הביתיים עושים לכם מוטיבציה להמשיך, אם זה בבית או במכון.

אשמח לענות לכן על כל שאלה מקצועית לגבי התרגילים והאימון וכל שאלה בנושא כושר, הרגישו חופשי לכתוב לי פה או באינסטגרם שלי!

עוד ממני

לא כדאי לפספס