קארין סנדל דואגת לשוויון מגדרי | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

קארין סנדל דואגת לשוויון מגדרי

תמונה גרסת הדפסה

קארין סנדל מעניקה השראה לנשים ונערות

יום האישה גורם לי לחשוב על הנשים המשמעותיות בחיי, כאשר בראש ובראשונה, גם אם זו בחירה בנאלית, זו הבחירה הכי נכונה לתואר, אמא שלי.

זכיתי בה, 

אישה מדהימה וחזקה,

שנתנה לי את הביטחון והעוצמות להיות מי שאני היום.

מגיל קטן היא עומדת לצידי, מעניקה לי חופש להיות מי שאני באמת, לא מתקפלת מול מוסכמות חברתיות ולא מונעת ממני לעשות את מה שאני אוהבת, גם כשבסביבה עיקמו אף והחמיצו פרצוף. אמא שלי, לצד אבא ואחותי היקרים, תמיד תמכה וגרמה לי להרגיש שאני יכולה לעשות הכל, גם אם מסביב יש לאנשים מה להגיד וגם אם הסביבה ניסתה לדחוף אותי לכיוון אחר.

היא העניקה לי עוצמה פנימית ואת הידיעה שהיא תמיד שם, בפינה שלי, לחזק, לתמוך ולהרים.

עוד השראה יומיומית, הן השחקניות סביבי, בקבוצה ובנבחרת. מעבר לרוח הספורטיבית ולחתירה להישגים כספורטאיות, הן נאלצות להתמודד עם סטיגמות, דעות קדומות ויחס לא הוגן בתור שחקניות כדורגל. לדוגמה, עד היום שחקניות כדורגל מישראל נחשבות בתור שחקניות חובבניות בליגה לא מקצועית, נתון שמשפיע על היחס, על האפשרויות וכמובן על השכר. מאבק שאני מנהלת מול התאחדות הכדורגל האירופאית.

הלוואי שלא נצטרך את יום האישה כדי להעלות על נס את חוסר השוויון המגדרי המתחולל בארץ ובעולם, בחברה, בעבודה ובעסקים אבל אני עדיין חושבת שהיום הזה הוא הכרחי. יש עוד דרך ארוכה לעבור כדי להגיע לשוויון זכויות מגדרי מלא.

שוויון מגדרי הוא נושא שקרוב לליבי, אני מתעסקת בו ללא הרף ביומיום שלי בעבודה ואפילו את התואר השני שלי עשיתי בפסיכולוגיה חברתית ושינוי חברתי. חוסר צדק ושוויון הם נושאים שאני לא יכולה לעבור מולם לסדר היום.

אי צדק ואי שוויון זכויות לא רק מטרידים אותי אלא אני גם פועלת למען יצירת שינוי בשוטף, גם ברמת המקרו בעבודה עם שינויים שאני גאה להוביל כיו"ר ארגון השחקנים וגם ברמת המיקרו בתקשורת שאני זוכה לה עם העוקבים שלי דרך המדיה החברתית.

קשה לי לפעמים לתפוס את עצמי כבלוגרית וכמשפיענית בגלל האחריות הכבדה וכן, גם בגלל קצת צניעות... קשה לי עדיין להאמין לפעמים שנשים ואנשים מקבלים ממני השראה ועוקבים אחר פועלי, אבל הרגעים שאני מרגישה שעשיתי משהו נכון הם הרגעים שאני זוכה להבין שאני מעניקה השראה לילדות, נערות ונשים לחלום בגדול ולשבור את השלשלאות הכבדות שהחברה שמה עלינו מגיל קטן. אני מאוד רוצה וגאה להעניק לנשים צעירות השראה לשבור את התבניות החברתיות, להעניק להן את ההבנה שיש להן חופש לבחור לעשות את מה שהן רוצות, איך שהן רוצות ולכולנו כנשים, לעשות תמיד מה שעושה לנו טוב. קודם כל ללכת אחרי הלב שלנו מבלי להישאב לתוך מסגרות המקובלות בחברה רק כי אנשים אחרים חושבים שגך זה צריך להיות.

 

כשאימהות ונערות מספרות לי על כך שהחליטו להתמסר לתשוקה שלהן לכדורגל ולספורט בזכותי, זה אומר שנגעתי בלב של מישהי וגרמתי לו להיפתח, להאמין שהיא מסוגלת ושמגיע לה לעשות מה שהיא אוהבת בלי לחשוב מה אחרים יחשבו או יגידו. מבחינתי אם הענקתי השראה אפילו למישהי אחת, זה עולם ומלואו מבחינתי ואני את שלי עשיתי בעולם הזה.

לנשים בחיי ולעוקבות היקרות שלי, מקווה שאמשיך להעניק לכן השראה, היום ובכל יום. מעריכה תמיד את תשומת הלב לעשייה שלי ואת התמיכה בנושאים שאני מקדמת למען נשים בספורט. חשוב לי שתדעו שאני קמה כל בוקר עם מוטיבציה ליצור שינוי אמיתי ושוויון זכויות מגדרי בארץ, בענפי ספורט ומחוצה להם. יום האישה שמח לכולן!

 

עוד ממני

לא כדאי לפספס