קארין סנדל אופה סופגניות לחג | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אתגר חנוכה: סופגניות מאוזנות לחג

תמונה גרסת הדפסה

קארין סנדל אופה סופגניות לחג

קשה לומר שסופגניות הן חלק מתפריט תזונתי מאוזן, במיוחד במהלך עונת כדורגל בה אני אמורה לשמור על אנרגיות גבוהות ורמת כושר מסוימת, תוך כדי שאני ממשיכה לתפקד בכל הכובעים והתפקידים שלי בעולם הספורט ומחוצה לו. 

אבל כבר סיפרתי לכם כמה אני אוהבת מתוקים, בכל צורה וסגנון ולכן...לא באמת חשבתם שאני אוותר על סופגניות לגמרי... אז אחת או שתיים לעונה, כאלו שבאמת מצדיקות את ההכנסה הקלורית שבאה איתן, בהחלט עוברות את המבחן.

בינינו, אני בכלל מעדיפה לביבות, 

אבל אני הכי הכי אוהבת את המנה לה שמור מקום של כבוד,  הספינג' של סבתא שלי ז"ל, סבתא אהובה שכל חג פינקה אותי ואת כל הבני דודים בספינג' חם, מתוק ומנחם.

שיחקתי כדורגל בארה"ב בקולג' ולא אשכח איך באחד מהביקורים שלי בארץ, בזמן חופשת חג המולד המקבילה פחות או יותר לחנוכה, פספסתי את ערב החג עצמו בו סבתי הכינה ספינג' לכל הנכדים. כל כך התאכזבתי שאני לא אהיה שם אבל לסבתא שלי היה בכלל תוכנית אחרת, היא הזמינה אותי אליה והכינה לי ספינג' במיוחד עבורי, יום כיף חגיגי אצל סבתא. היא נפטרה לפני שנתיים והשנה, אמא שלי תנסה לשחזר את המתכון שלה ותמשיך את המסורת של סבתא. אני מחכה כבר לטעום, טעם של חג, של ילדות, מלווה בהמון געגוע והמון אהבה מעל.

אך רגע לפני שהחג מגיע, קיבלתי אתגר חנוכה משופרסל גרין שהתחיל במשלוח סופגניות מהקונדיטור תומר אומנסקי, חברי לנבחרת.

תומר שלח לכל חברי הנבחרת סופגניות עסיסיות, טעימות, מתוקות (וגם אחת מלוחה!) שהוא לא טיגן אלא אפה בתנור. איזון מעולה בין אהבת המתוקים שלי לבין מתכון ללא עודף קלוריות ושומן. האתגר שלי ושל כל הנבחרת בעצם, הוא לנסות לשחזר את הסופגניות של תומר על פי המתכון שהוא שלח.

לא פשוט אך נעניתי לאתגר, כנסתי למטבח עם המתכון שתומר שלח לנו ושרדתי כדי לספר. לא בטוחה שהצלחתי כמו תומר, או יותר נכון, בטוחה שלא הצלחתי כמוהו! אבל i did it my way עם הרבה כוונות טובות, מעומק הלב ותשומת לב לפרטים.

כבר חששתי פחות ברגע שמדובר באפייה ולא בטיגון, מעין מכשול שחסם אותי להכין זה ההתעסקות בטיגון שלא הייתי בטוחה לגביו.

מעבר, ידעתי שאני אנסה גרסה מתוקה, לא כל כך הצלחתי לבחור מילוי אחד אז בחרתי שילוב שאני אוהבת: חמאת בוטנים (קצת חלבון לא יזיק) עם קרם אגוזי לוז של שופרסל גרין. את שניהם המסתי יחד בפולסים במיקרוגל ויצא מושלם, שילוב טעמים מנצח. 

מה גיליתי בהכנה? שללוש בצק מאמץ לא מעט את השרירים, שיש כל כך הרבה שלבים והמתנה וסבלנות בדרך לבצק מושלם וגם שאין דבר העומד בפני הרצון, כי מי היה מאמין שאני אכין בעצמי סופגניות שתפחו כמו גדולות ואפילו יצאו טעימות. תמונות מצורפות להמחשה, מה אתם אומרים?

שיהיה לכולם חג מקסים ומלא אהבת חינם!

עוד ממני

לא כדאי לפספס