אוכל יווני או אוכל אסייתי? | נועה רוזין נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

האתגר הבא: בין אסיה ליוון

תמונה גרסת הדפסה

אוכל יווני או אוכל אסייתי?

החלטות, החלטות, החלטות. החודשים עוברים מהר, ואני כל כך שמחה ומתרגשת לעבור מאתגר אחד (ע"ע עז תלם שלימד אותי להכין ניוקי) לאתגר הבא. לבחור משפחה נוספת בחיי שמקיפה אותי, להחליט על תפריט, לקבוע תאריך ועוד אין סוף פרטים שקטנים שישלימו את החוויה הכוללת את האתגר הזה. 

חודש דצמבר יוקדש למשפחת "פותחים יום", תוכנית הבוקר שאני מנחה מידי יום לצד אלעד זוהר. מדובר על שלושה עורכים, שתי מפיקות תותחיות וצוות שלם של תחקירנים ותחקירניות שעומל ימים כלילות להפוך את התוכנית שלנו למעניינת, איכותית לצפייה ובעיקר מלאת ערכים ועניין לצופים שלנו. 

לא פשוט יהיה לבשל לצוות התכנית, לאלעד יש צליאק, טלי המפיקה שומרת על אורך חיים בריא ומסודר (כה מקווה שהיא תסכים להשתולל קצת!) ואני בטוחה שמישהו בשלב הזה של היום כבר שוקל טבעונות, מתחרט, וביום של הארוחה יחליט שהוא לא אוכל אף מוצר גלם מן החי.

ולנושא שלשמו התכנסנו: אני מתלבטת בין שני מטבחים – יווני או אסייתי. מצד אחד, יש משהו מאתגר מאוד במטבח האסייתי עבורי. כמעט ולא יצא לי להתעסק בו בבישולים הביתיים שלי; ומהצד השני, יש משהו כה משמח ומרים במטבח היווני, שגם כל התפאורה יכולה להיות נהדרת: המוזיקה, השתייה, הקוקטיילים ועריכת השולחן. ליבי נוטה לכיוון היווני, אבל מצד שני – האתגר האמיתי יהיה האסייתי. ערב גיבוש למערכת דורש משהו אווירתי, מרים. אני באמת קרועה בין השניים. ובו בעת חושבת על המשפחה של חודש ינואר, מי היא תהיה ומה אבשל להם?

אתם מוזמנים לעזור לי להחליט בסקר שפרסמתי בסטורי באינסטגרם. או פשוט לשלוח לי הצעות למתכונים, כולם יתקבלו בברכה!

עוד ממני

לא כדאי לפספס