סופגניות ממולאות אפויות בתנור של נועה רוזין | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אתגר חנוכה: קסם של סופגניה

תמונה גרסת הדפסה

סופגניות ממולאות אפויות בתנור

בואו נתחיל מהסוף: הרבה זמן לא נהניתי ככה! האתגר של תומר במסגרת נבחרת גרין היה אחד הדברים המרעננים שקרו לי השבוע. אני עוקבת בדריכות אחרי אומנסקי והאתגר השנתי שלו, ואם יש לי מסקנה אחת מהכנת המתכון היא שהוא לא סתם אומר "שחיתות מאוזנת", הוא באמת מתכוון לזה במתכונים שלו. 

אבל רגע לפני שנגיע לאתגר, מילה על חנוכה ברשותכם. כעיתונאית אוכל אני מסקרת לא מעט סופגניות; ותאמינו לי: זה "מתדרדר" בכל שנה. כל קונדיטוריה ומאפייה מוציאה "קולקציה" חדשה ונדמה שיש תחרות אינסופית מי מיצר את הסופגנייה הכי הזויה – לאינסטגרם. כולם דיי שכחו שהפשטות משחקת פה תפקיד מרכזי, אחרי הכל מדובר במאכל חג מסורתי. אז אם תשאלו אותי, תנו לי סופגניה פשוטה עם ריבה טובה. אבל אם אתם מכניסים אותי למטבח – תנו לי אתגרים!

אני אופה לא מעט, ממש לא מפחדת משמרים, ויחד עם זאת המתכון של תומר נראה לי מעט משונה. כמות החומרים הרטובים (והבלתי מוכרים כמו "סוכר קנים חום אורגני") שנכחו ברשימת המצרכים לבצק הפתיעה אותי מאוד. רגע לפני שהכנסתי את כל מאסת הבצק ללישה סיננתי לעצמי: "אין מצב שזה יצליח", ותוך ארבע דקות קערת המיקסר הולידה גוש בצק יפהפה בצורה בלתי רגילה. 

אבל בינינו? התפיחה זה רגע הקסם האמיתי. השנייה הזו של הסרת המגבת מעל קערת המיקסר, והגילוי הכמעט-אלוהי של בצק ענק שקורץ לך קריצה רומנטית הוא עונג גדול. יש גם הקלה גדולה אחרי תפיחה מוצלחת, כי מכאן – כביכול – הכל הולך חלק. אבל במקום להתחיל, מיד שלחתי לתומר תמונות וסרטונים להשוויץ איזה יפה יצא לי.

בחרתי ללכת על הסופגנייה עם הסלק, הפקורינו והבזיליקום. אם כבר אתגר – אז עד הסוף. הסופגניות מילאו את הבית בריח נפלא של אפייה ולא של טיגון (2 נקודות תומר!) ויצאו יפהפיות מהתנור. ההרכבה הייתה פשוטה, שתי פרוסות אחת על השניה – ויש לנו את זה. עוד שתי נקודות על עלי הבזיליקום שהוסיפו ארומה מדויקת. איזה כיף של אתגר! רוצה עוד!

שיהיה לכם חנוכה שמח וטעים!

עוד ממני

לא כדאי לפספס