האתגר הבא: טחינה גולמית או שמן זית | ירדן הראל - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

האתגר הבא: טחינה גולמית או שמן זית

תמונה גרסת הדפסה

עוד חודש של האתגר עבר בהצלחה ואני בדרך לעוד מנה מאתגרת מעשה ידיי.  הפעם זו תהיה מנה מיוחדת, אפילו גורמה, כי את המנה הזו, אותה תעזרו לי לבחור, אני אכין במפגש קולינרי עם השף אבי ביטון, חבר נבחרת שופרסל גרין, השף של קפה פופולר ושל מסעדת סוליקה. יש לו קצת יותר ניסיון במטבח ממני אז יש לי עוד הרבה ללמוד. אני בתמורה אלמד אותו כל מיני דרכים יצירתיות כדי לצלם את המנות שהוא מכין בדרך לתמונה המושלמת לאינסטוש.

מה למשל? הנה כמה טיפים מקצועיים:

  1. המנעו מתאורת פלורסנט על האוכל. צלמו עם תאורה טבעית ואם אפשר בתוספת קרן שמש שחודרת מבעד לחלון, זה אידיאלי.
  2. אבזור נכון עושה את התמונה: כלים מיוחדים, מפיות צבעוניות, פלייסמנט מעניין וסטיילינג יצירתי ישדרגו לכם את התמונות.
  3. אין כלל זהב, חפשו את הזווית המושלמת מעבר לכללי הצילום היבשים והתנסו בזוויות שונות.

 

ועכשיו, כדי שיהיה מה לצלם, מה מבשלים?

חומרי הגלם שאני צריכה לבחור ביניהם לאתגר החודשי (הצביעו בסטורי!) הם שמן זית וטחינה, שתי קלאסיקות ישראליות משובחות שמייצגות את הנוף הקולינרי הישראלי, גם הקלאסי וגם העכשווי.

 

טחינה היא מוצר נהדר, טעים ומזין שהפך לטרנד בריאות מסביב לעולם. אם לפני שני עשורים טחינה הופיעה רק בפלאפליות, היום היא מככבת גם בחנויות טבע ובמנות פתיחה של מסעדות נחשבות. מה אני יכולה להכין עם טחינה? חוץ מעוגיות טחינה, חומוס או שימוש מעל כרוטב אני לא בטוחה מה תהיה הבחירה שלי אבל אני בטוחה שהשף אבי ביטון יפתיע אותי עם תובנות.

 

שמן זית איכותי הוא האופציה השנייה, חומר גלם נחשב עם עולם משלו שנמדד ונבדק מכל כיוון, עם קריטריונים נוקשים שלא היו מביישים יין טוב. והיום בארץ יש יותר מודעות לשימוש בתוצרים מקומיים ומשקים של מגדלי זיתים ברחבי הארץ לעומת ייבוא שמן זית.

מה אני יכולה להכין עם שמן זית? השאלה היא, מה לא. כל כך הרבה מנות מהתפריט הישראלי, מזרח-תיכוני, יווני, ספרדי, ואולי, האהוב עליי, המטבח האיטלקי.

תעזרו לי לבחור וניפגש במטבח בפוסט הבא, במפגש בין שף ותיק לשפית קצת יותר מתחילה (:

עוד ממני

לא כדאי לפספס