טיפ לחזרה מאוזנת לשגרה מאת יעל גולדמן | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

טיפ לחזרה מאוזנת לשגרה מאת יעל גולדמן

תמונה גרסת הדפסה

שגרה זה רע?

אם תשאלו אותי, אחרי חודשים עם הילדים בבית וללא אפשרות לצאת מהבית, כל כך התגעגעתי לשגרה המגוונת שלנו, לזמן איכות משפחתי, לטיולים בארץ ובעולם ולעבודה על הפקות ופרויקטים שחסרו לי.

עם זאת, חייבים לציין שאחרי כמה חודשים בקונכייה שלנו, פתאום שוב לצאת מהבית ומיד לחזור לשגרה של הלחץ, הגנים ובתי הספר, המחויבויות והריצה הבלתי פוסקת, היה אמנם נהדר אך גם כמעט בלתי נסבל.

איך חוזרים לאיזון אחרי תקופה שרחוקה מאיזון בכל צורה?

אנחנו כמשפחה, החלטנו לצאת מהשגרה כדי לחזור לשגרה, וזה גם הטיפ שלי עבורכם.

לטיול יצאנו! מרוב שברור לנו תמיד שאנחנו נוסעים ליעדים מעבר לים, שכחנו כמה מהמם פה. ואכן, כדי לחזור לשגרה, יצאנו לטיול בארץ, לקבל ולאמץ את המציאות החדשה. ואכן, היה כל כך נהדר לספוג את הנופים וליהנות ממקומות שכבר שכחתי שנמצאים פה כל כך קרוב.

הטיפ שלי עבורכם לחזרה לשגרה מאוזנת הוא לעשות משהו שלא הייתם עושים לפני כי אתם עסוקים מדי, עמוסים מדי או בגלל חושבים שאתם לא מספיק פנויים רגשית או פיזית. עבורי זה היה טיול בארץ כדי לספוג טבע וזמן איכות מחוץ לבית ועבורכם זה יכול להיות להירשם לקורס שרציתם או להתחיל יוגה כמו שתיכננתם, לצאת גם לטיול או ללמוד משהו חדש, אולי בכלל לשנות צבע בשיער או לאמץ הרגל תזונתי חדש - כל דבר שמוציא אתכם מהשגרה אבל נותן מוטיבציה לחזור לשגרה חדשה ומעניינת, להתלהב מהחיים שבחוץ, להתרגש מעשייה או חוויה חדשה.

כולנו חווינו תקופה שבה היינו צריכים לגלות חוסן, להתגבר מעבר למגבלות הפיזיות ששמו עלינו וחלקנו גם התמודדנו עם מצבים לא פשוטים בפן בריאותי, כלכלי ונפשי.

זה בסדר לעצור רגע ולחזור לאיזון באופן מבוקר, לפרגן לעצמכם טיול או חוויה שרציתם, לתת לנפש שלכם להירפא ולהתרגל למציאות החדשה, בדרך שלכם. שולחת כוחות ואנרגיות חיוביות והכי חשוב, איזון מבורך שיכנס לחיים כמה שיותר מהר (:

עוד ממני

לא כדאי לפספס