יעל גולדמן מכינה סופגניות בתנור | נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אתגר חנוכה: סופגניות משפחתיות

תמונה גרסת הדפסה

יעל גולדמן מכינה סופגניות אפויות

כשקיבלנו את מארז הסופגניות של הקונדיטור תומר אומנסקי עד הבית, אני בכלל הייתי בחו"ל בזמן איכות עם אורי, אבל זכיתי לקבל סרטונים מכל זווית של הילדים המאושרים עם מארז מפנק שאגב, חוסל מהר מאוד.

מה שהקטנים לא ידעו, זה עד כמה הסופגניות האלו בריאות יחסית לסופגניות רגילות, כך שחוץ מההנאה שלהם, גיליתי שאפשר להכין גם סופגניות אפויות עבורן, מטעמים מהן הילדודס יהנו ועל הדרך לחסוך מהם ערימות של סוכר, חמאה, שמן ומה לא.

ילדים וסופגניות זה שילוב מושלם, אני בטח לא מתכוונת למנוע מהם את הנאות החג הללו, בטח שזה קורה פעם בשנה, אבל נעים לדעת שהם נהנו מסופגניות עם ערכים תזונתיים טבים יותר מבדרך כלל. בכל זאת, החג הזה מביא איתו הרבה הזדמנויות לצריכת סוכר גבוהה כך שכל צמצום הוא מבורך. גם מבחינתי וגם מבחינתם.

בין הסופגניות שתומר הכין היתה אחת שאהבו אצלי במיוחד, השוקולדית, איך לא...ולכן החלטתי לנסות בעצמי ולשחזר את הסופגניות. לא מבטיחה שאשיג את התוצאות של תומר אבל מבטיחה שאעשה את המיטב! 

הקושי אצלי היה דווקא בהבנת הבצק, תחום שאני לא רגילה להתעסק איתו. עקבתי אחר ההוראות ובחרדת קודש גיליתי שלמרות נסיונות עבר אחרים, הבצק שהכנתי תפח והיה אוורירי ומוצלח! מבחינתי שלב ההתפחה והאפייה הוא השלב הקשה יותר, המילויים עברו חלק עם קצת שינויים בינתיים ודגש על המון שוקולד מריר עם אחוזי קקאו גבוהים (מומלץ 71 אחוז עד 80 אחוז של שופרסל גרין), גם בציפוי וגם במילוי כגאנש. יאמי! איזה כיף להצליח באפייה במקום להתעסק בטיגון, אפשר ליהנות מההכנה כמשפחה, לעשות מזה פרויקט לערב חג ואפילו לאכול בלי לעשות מזה עניין. 

מאחלת חג נהדר ומקסים, מלא אהבה, אור וזמן איכות משפחתי!

עוד ממני

לא כדאי לפספס