תזונה ללא גלוטן: האתגר של ינאי |we live green - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

ללא גלוטן: האתגר של ינאי

תמונה גרסת הדפסה

לקראת יום המודעות לצליאק - ינאי משתף בבחירות התזונתיות שלו

כשלקחתי על עצמי את האתגר השנתי שבסופו אעמוד מול קהל להרצאה, לקחתי בחשבון שאעבור איתכם, הקוראים, תהליך של חשיפה עצמית. דרך מסע של קילוף השכבות ושיתוף הקוראים חשוב לי להכניס אתכם לחיים שלי, ליומיום שלי והפעם, גם לצלחת.

היום הוא יום המודעות לצליאק, ולמרות שאינני חולה במחלה, אני חי את חיי ללא גלוטן כבר שנים רבות, ומחשבות לגביו פוגשות אותי ברגע שבו התחלתי את התהליך.

ההחלטה להימנע מגלוטן הגיעה מתוך המסע שלנו לריפוי במהלך הטיפולים הכימותרפיים של בעלי.

כחלק מהרדיפה הבלתי מתפשרת אחרי החלמה מצאתי את עצמי דופק על דלתות רבות ומנסה שלל טיפולים אלטרנטיביים בתקווה לשיפור. יצא לי לפגוש לא מעט מטפלים, יועצים ואנשי מקצוע. בפגישה עם תזונאית מומחית המליצו לבעלי לבחור תפריט תזונה קפדני במיוחד.

בתפריט ויתרנו על גלוטן, חלב פרה ומוצריו. קיבלתי החלטה שאת השינוי הזה נעשה יחד, וכך כל הבית נרתם למשימה כדי לתמוך ולעזור לו להתמיד. השינוי התזונתי הוכיח את עצמו, בתוצאות של בדיקות שהשתפרו ותחושה פיזית טובה יותר.

 

נוכחתי לגלות כמה טוב התפריט עשה לי באופן אישי. כאבי הבטן שסבלתי מהם נעלמו, תחושת הנפיחות התפוגגה והרגשתי יותר אנרגטי וחיוני.

ינאי פרישר גוטמן מציג: תזונה ללא גלוטן

מדי יום, מתמודד אחוז אחד מאוכלוסיית העולם עם מחלת הצליאק וחוקרים רבים מאמינים שהמספרים הם למעשה גדולים בהרבה, שיש רבים שלא מאובחנים אך סובלים מרגישות כלשהי לגלוטן. 

אני בחרתי להמשיך ולאמץ אורח חיים ללא גלוטן בשל האיזון הפיזי שממלא אותי באנרגיות. אני לא קנאי לבחירה שלי אבל נדיר גם למצוא אותי בוחר אחרת. התחושה הטובה שההימנעות מעניקה לי שומרת עליי בתלם, לפחות רוב הזמן.

תזונה בריאה ומאוזנת משפיעה עלינו מבפנים ומשנה לא רק את הגוף שלנו אלא גם את מצב הרוח שלנו לטובה.

בעידן של מסכים, אינסטנט והסחות דעת בו המראה מקבל משקל כבד, חשוב לעצור ולהקשיב פנימה, לגוף שלנו. 

שנהיה רק בריאים, מבפנים ומבחוץ.עוד ממני

לא כדאי לפספס