האתגר של יובל: מי צריך דבש? we live green - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

צעד ראשון: עוגת "הדבש" הטבעונית הראשונה שלי

תמונה גרסת הדפסה

תמיד אהבתי את תקופת החגים ובמיוחד את שולחנות החג העמוסים כל טוב, את החיבור למשפחה שלי ואת יצירת הזכרונות בכל חג מחדש. השנה, שולחן החג מרגש אותי יותר מתמיד בגלל שאחותי הפכה לצמחונית, בת דודה שלי היא טבעונית ועוד שני בני זוג צמחונים יגיעו לשולחן החג ולכן יהיה מגוון גדול יותר של מנות טבעוניות וצמחוניות מהן כולם יכולים ליהנות.

ראש השנה הוא חג נפלא ומרגש בעיניי. הוא מסמל התחלה חדשה, קנבס נקי לקראת עשייה והרפתקאות שעתידות להגיע,לצד סיומה של תקופה שחלפה. זהו חג שעוצר הכל ומכריח אותנו להסתכל אחורה על השנה שעברה עלינו, לטוב ולרע. היתה לי שנה מדהימה ואני משתוקקת לחלוק איתכם כבר פרויקטים חדשים שלי לשנה הקרובה וגם מצפה לגלות אילו עוד הפתעות יגיעו לפתחי השנה. 

לאורך כל השנה הבאה וכחלק מהאתגר השנתי של שופרסל גרין החלטתי להמיר טעמים נוסטלגיים מהילדות לגרסה טבעונית, "לטבען" את טעמי הבישול מהבית מבלי לגרוע מהטעם והפרזנטציה, והחג הוא הזדמנות מעולה להתחיל. יש לי סטנדרט גבוה ואני לא אוהבת להתפשר, אז אשתדל למצוא את הגרסה המושלמת לקראת החג ולאורך כל השנה.

התחלתי להתארגן לארוחת החג ולהשיג את המצרכים שאני צריכה.

קודם כל, איך מחליפים את הדבש, אחד מסימני החג המובהקים ביותר במוצר שהוא לא תוצר של החי?

את הדבש המסורתי קל מאוד להחליף במוצרים טבעוניים מעולים כמו סילאן או אגבה. למי שפחות מכיר, סילאן הוא מוצר פופולרי לבישול, ומעבר לבישולי החג הוא ממתיק טבעי שמקורו בדבש טבעי מתמרים. מתוק, טעים בטירוף ונראה כמו דבש כהה עם אותו המרקם שיש לדבש.

אגבה הוא מוצר פחות מוכר אבל מעולה. סירופ ממתיק בריא שמקורו מצמח האגבה המקסיקני (שממנו מכינים גם טקילה!) ונחשב לתחליף מעולה לסוכר במתכונים. ניתן גם להשתמש באגבה במקום דבש על השולחן או כחלופה למתכוני עוגת "דבש", אחת העוגות האהובות עליי בחג, רק שימו לב שאגבה היא יותר מתוקה מדבש ולכן צריך לשים כשליש פחות במתכון.

את ראש הדג המסורתי קל מאוד להחליף. גם אם משם התחילה המסורת. אפשר להחליף את ראש הדג בראש של ברוקולי או אפילו פטריה ולמקפידים, אפשר להסתפק בציור של דג או תמונה סמלית ששומרת על רוח החג.

אשמח לשמוע רעיונות נוספים לטבעון שולחן החג שאתם מיישמים או מתכננים ליישם בחגים.

גם בחג, כמו שאוכיח לאורך השנה והאתגר שעומד מולי, אפשר ליהנות מאותם טעמים ולדבוק באורח חיים טבעוני.

שיהיה לכולנו חג שמח, קסום ומלא חמלה ואהבה!

עוד ממני

לא כדאי לפספס