יובל גונן כותבת על המהפכה הנשית | מגזין שופרסל - נבחרת גרין
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

יובל גונן מעריכה את הדרך שעברה המהפכה הנשית

תמונה גרסת הדפסה

העצמה נשית ביום האישה

אפשר לומר שגדלתי בעיקר אצל אמא שלי סבתא שלי ואחותי הגדולה, כך שתמיד עמדו לנגד עיניי דמויות נשיות חזקות ומשמעותיות.

אמא שלי וסבתא שלי הן נשים מלאות עוצמה ובטחון ומבחינתי, זה תמיד היה מובן מאליו שלאישה יש קריירה, דעה, בטחון ושבעצם, היא לא צריכה אף אחד, חוץ מעצמה. החשיפה לערכים האלה, הובילו אותי להבין מי אני, בלי להטיל בכך אפילו ספק כי אלו היו החוויות שעברתי והערכים עליהם גדלתי.  

לא מזמן, סיימתי ללמוד קורס באוניברסיטה בה דנו במהלך הפמיניסטי במבט לאחור. לפתע הבנתי איך החיים שלי היום הם תוצר של המאבקים של אותן נשים בעבר. איך הכוח שלהן, העוצמה שלהן והמאבק הבלתי מתפשר איפשר לי את הכוח להיות פה עכשיו ולכתוב עבורכן ועבורכם על הבמה הזו, לבחור בקריירה שאני רוצה, ללמוד ואפילו להסתובב בחופשיות, חירויות שלצערי עדיין לא כל הנשים בעולם כיום זוכות להן. 

משנה לשנה ככל שאני מתבגרת, אני מבינה גם את העומק של המהפך הנשי שהתרחש בעשרות השנים האחרונות. השיוויון הנשי והמאבק שמצליח ומתפתח בנושא הוא לא מובן מאליו. אנחנו מקבלים את זה כעובדה מוגמרת שכך זה צריך להיות, שהקול הנשי שלנו שווה ערך ושהוא מתקבל כשווה ערך אך זה לא תמיד היה  ככה, להיפך. 

היום, מנקודת המבט הן מהפן האישי והן מבחינת הקריירה מאוד מרגש אותי להיות במעמד של "מובילת דעה" או "משפיענית" בעגה המקצועית. שאני שוות ערך. עדיין לא ברור מאליו מבחינתי שלאנשים אכפת מהדיעה שלי, שבאמת רוצים להקשיב לי ומתעניינים בזווית שלי ובדיעה שלי על דברים ומצבים.

לעוקבות היקרות שלי, תדעו שאני מעריכה את האהדה, את תשומת הלב, את האמונה בי ואני רוצה שתאמינו בעצמכן, כל יום בשנה! מגיע לכן. אני מאמינה שצריך פשוט לקחת בשתי ידיים את כל מה שיש לך להציע ולהוציא החוצה, גם אם זה הרוך והשקט הכביכול נשי וגם אם מדובר בדעה או כשרון שנחשבים בולטים, גבריים או שונים. את עולם ומלואו, ואל תפחדי להראות את זה לעולם כולו!

בנימה זו, יום אישה קסום לכולן וגם לכולם (:

עוד ממני

לא כדאי לפספס