מוטיבציה להתאמן בבית | אנה ארונוב נבחרת גרין - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

אימון ביתי: המוטיבציה להצלחה

תמונה גרסת הדפסה

להתאמן בבית

בתור אדם שאוהב, עוסק, מקדם, מאמין ומקדש ספורט, הדבר הראשון שחשבתי לעצמי כשקיבלתי מרוני סרטון תרגילי כושר להתנסות בבית, הוא שלמרות שהתרגילים נראים כמו סט שמתאים לפתוח איתו בוקר, אני פחות מאמינה בנושא האימון הביתי ואני אסביר גם למה.

כשאנחנו בחוץ יש את גורם המוטיבציה, גורם חשוב שלא קיים כשאנחנו נשארים בבית.

עבורי למשל ואני בטוחה שעבור רבים אחרים, השלב הראשוני של לשים נעליים ולצאת מהבית, זה השלב הכי בעייתי.

כשהאימון מתחיל אז הכל נהדר וקסום ומרגישים מעולה אבל הדרך לשם היא לא פשוטה. ברגע שאימון הוא מחוץ לבית, אם זה קבוצה, מאמן פרטי או חדר כושר, מתקיימת מחויבות כלשהי שבעיניי היא קריטית - מחויבות למאמן שממתין לך, לחברי הקבוצה ששמחים לראותך או לאנשים סביבך במכון שמתאמנים בעצמם ומעודדים אותך להתאמן בשיא הכוח. לכל אחד יש את המוטיבציה שלו, זה יכול להיות הסכום ששילמת לחדר הכושר ששומר עלייך מחויב או הבגדים החדשים שקנית לאימון שיראו יותר טוב באינסטגרם ברקע של המכון. לא חשוב מה, יש את הגורם המניע שמסייע לשמור על שגרת אימונים.

כביכול, אין שום בעיה באימון ביתי משום שהוא הכי פשוט, מה יותר קל מלהישאר בבית ולהתחיל להתאמן בלי לצאת לשום מקום? הבעיה היא שלהכניס את עצמנו למוד של זיעה ואימון בבית זה פשוט לא עובד אצלי. יש לי ידע עצום בספורט ואני בקלות יכולה לבנות תוכנית אימון מסודרת שתחזיק שעה שלמה של אימון מוצלח. עם זאת, צריך כוח רצון ומשמעת ברזל כדי לא לוותר לעצמנו. הצלחתי לעשות את זה עם אייל, בן זוגי, לתקופה קצרה בלבד וגם פה היינו גורמי המוטיבציה אחד של השני, כל אחד בתורו גרר ועודד את השני לאימון. כאמור, זה לא שרד יותר מדי וחזרנו לאימונים מחוץ לבית.

אני נהנית מאימון בקבוצה, שם אני מתחייבת בהרשמה מראש, חברי הקבוצה מאתגרים אותי והמאמן דוחף אותי לדיוק והצלחה באימון. אם יש בכם את כוחות הברזל להקפיד בבית על אימון מסודר של סקוואטים ופלאנק כמו ששלחה רוני ועוד אימונים שניתן לעשות בבית ללא ציוד, קודם כל מחזקת אתכם. כי אני לא סומכת על עצמי להקפיד על אימון קבוע שכזה. כל אחד שיעשה מה שמתאים לו כדי לשמור על נפש בריאה בגוף בריא.

 

עוד ממני

לא כדאי לפספס