10 מיתוסים על הנקה - נכון או לא נכון?- שופרסל בייבי
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

10 מיתוסים על הנקה - נכון או לא נכון

תמונה גרסת הדפסה

מיתוסים בקשר להנקה, מה נכון ולא נכון?

כתבת מערכת

כל עוד אני מניקה, לא אכנס להריון -  נכון, אבל

בתנאי שמתקיימים כל התנאים:

  1. התינוק בן פחות מחצי שנה
  2. התינוק יונק (רק יונק) לפי דרישה (ולא משאיבה)
  3. טרם קיבלת מחזור

ההנקה תפגע לי במראה השד, מה שלא יקרה אם אתן בקבוק - לא נכון

מערכת ההנקה מתחילה להתפתח בגופך עוד לפני שבוע 20 של ההיריון. המערכת מתכווצת בחזרה עם סיום תקופת ההנקה (ולא משנה מה היה אורכה). התהליך הזה הוא שמשנה את מראה השד ואינו שונה בין מניקות ללא מניקות.

אם התינוק שלי אוכל כל שעה, כנראה שאין לי חלב - לא נכון

יש תינוקות, במיוחד בחודשיים הראשונים, שאוכלים כל שעה. הקיבה שלהם קטנטנה והחלב מתעכל במהירות. נדיר שליולדת אין חלב. אם הוא עולה במשקל ורגוע - הכל בסדר.

אני חולה ולכן אסור לי להניק - לא נכון, אבל

דווקא חשוב להניק כשאת חולה, כי בזמן הזה את מעבירה לו נוגדנים שגופך מייצר. הדבר היחיד שמצריך זהירות הוא אם את צריכה לקחת תרופות שאינן מותרות בהנקה. זאת תוכלי לבדוק עם הרופא.

כואב לי כשאני מניקה אבל אין מה לעשות, ככה זה כשמניקים - לא נכון

הנקה ממש לא צריכה לכאוב. אם כואב לך כנראה שמשהו לא תקין - יתכן שהתינוק שלך לא תופס נכון את הפטמה. אל תהססי להתייעץ בטיפת חלב עם האחות או עם יועצת הנקה.

אני אמורה להניק 15 דקות מכל צד וכשהתינוק שלי יגדל 10 דקות - לא נכון, אבל

את צריכה להניק את תינוקך כמה שהוא רוצה כי הוא יודע הכי טוב כמה הוא צריך לינוק. תסמכי עליו. חשוב שיסיים שד אחד (מה הסימן שהוא סיים? הוא יסיט את ראשו) לפני שאת מציעה לו את השני, כי הרכב החלב משתנה עם הימשכות ההנקה והופך שומני יותר.

מה שנכון הוא שעם גדילתו והתחזקותו של התינוק, היניקה שלו יעילה יותר ולכן זמן ההנקה מתקצר.

אני צריכה להיזהר מקטניות בתקופה שאני מניקה - לא נכון

קטניות הן אחד המאכלים הבריאים ומכילות חלבון, סיבים תזונתיים וויטמינים. התפרקות המזון היא במעי הגס והגזים נשארים אצלך ואינם מגיעים לחלב ולתינוק כך שאין מה לחשוש.

כדאי שאמנע ממוצרי חלב כי אולי התינוק שלי אלרגי אליהם - לא נכון, אבל

אם מוצרי חלב בתפריט הרגיל שלך, אין סיבה להימנע. אמנם יש תינוקות הרגישים לחלבון שבהם אך זה נדיר. רק אם יש סימני אלרגיה אצל תינוקך - פריחה, שיעול, נזלת - יש להתייעץ עם רופא ולשקול תוספת אנזימי עיכול לתינוק או הוצאתם מהתפריט.

אם אני רוצה יותר חלב כדאי לי לקחת חילבה - נכון, אבל

מבין כל "מגבירי החלב" למיניהם (שקדים, בירה, ובטח כבר הציעו לך עוד מיני מאכלים ותוספים) תרומתה של החילבה הוכחה מדעית. אך גם לגבי תוסף חילבה יש להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים לקחת.

אני מניקה ולכן חשוב שאשן הרבה ואנוח - נכון מאוד!

מעבר לכך שההנקה עצמה דורשת אנרגיה, מנוחה חשובה מאוד לאספקת החלב שלך. אמנם מדובר בתקופה מאתגרת בכלל ומבחינת שינה בפרט (במיוחד אם יש לך בבית עוד ילדים) אבל את חייבת לנוח והסביבה צריכה להבין ולעזור - דברי על זה עם האנשים שסובבים אותך עוד לפני הלידה.

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס