שם לתינוק: איך לקרוא לילדך החדש? - שופרסל בייבי
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

שם השמות – איך לקרוא לילדך החדש?

תמונה גרסת הדפסה

בחירת שם לתינוק - איך בוחרים שם לתינוק?

כתבת מערכת

בזמן ההריון ומיד לאחר הלידה, תדרשו לקבל לא מעט החלטות. איך מתמודדים עם מצב כזה או אחר? מה יהיה סגנון החינוך? איזו שידה נקנה ואיזה מוצרי תינוקות הם המומלצים ביותר? האם להאריך את חופשת הלידה? בהרבה מקרים אין תשובה אחת נכונה ותוכלו לשנות את דעתכם בהמשך. יש החלטה אחת מיוחדת שהתשובה עליה תלווה את ילדכם כל חייו ולא תשתנה: בחירת השם.

הורים רבים מוצאים את עצמם אבודים דווקא מההחלטה הזו. ריבוי האפשרויות, והעובדה שאת ההחלטה כמעט ולא ניתן לשנות, מפעילים לחץ על הורים רבים ומשאירים אותם כמעט חסרי אונים. אנחנו כאן כדי לעשות קצת סדר.

תחילה, שימו לב שעדיף תמיד לבחור שם שנשמע לכם נעים באוזן ומרגיש מתנגן באופן חלק עם שם המשפחה. לדוגמה, אם שם המשפחה שלכם ארוך, נסו לחשוב על שמות פרטיים שאינם מכילים עיצורים רבים, כך השם לא ישמע נוקשה. לדוגמא: גל אריאלי נשמע "זורם" יותר מאיתמר אריאלי.

שנית, תמיד כדאי שלא להינעל על שם אחד מיד בהתחלה. תנו למפגשים הראשונים שלכם עם ילדכם הטרי להציף אתכם ותנו לחוויה איתו להשפיע על שמו.

בנוסף, לא פשוט לחשוב על השם עצמו, אך רוב ההורים נוקטים בשלוש גישות עיקריות למציאת שם:

גישת המשמעות 

אם אתם חושבים שלשם צריכה להיות משמעות מיוחדת, נסו לערוך רשימה של כל האירועים המשמעותיים, החפצים שמייצגים אותם או המקומות בהם הם התרחשו. נסו לחבר שמות לכל פריט ברשימה, בין אם השם תואם, קשור או אפילו רק נשמע דומה.

גישת הכבוד 

השם צריך לתת כבוד לבן משפחה או דמות שאתם מעריכים. הורים רבים רוצים שהמשמעות תגיע מתוך כבוד או הערכה לדמויות חשובות שליוו אותם. במקרה כזה, ערכו רשימה, וחישבו על שמות חיבה או שמות שקרובים לשמות ברשימה.

גישת הפרקטיקה 

בוחרים שם פשוט שנשמע יפה בעיניכם. נסו לעבור על רשימות של שמות, וסמנו לכם את אלו שמוצאים חן בעיניכם. אתם יכולים לעבור על רשימות בכל שפה, לא רק עברית.

דבר נוסף - תמיד טוב להיות מעודכנים בשמות הכי פופולריים כרגע. ב-2018, השמות הפופולריים ביותר לבנות הם נועה, תמר, מאיה, אביגיל וטליה. השמות הפופולריים ביותר לבנים הם נועם, דוד, אורי, אריאל ואיתן. קחו בחשבון שאמנם השמות אהובים ומצלצלים יפה אצל רובנו, אך בחירת שם מהשמות הללו משמעותה שקרוב לוודאי יהיו בגן או בכיתה ילדים נוספים בשם זה.

ולבסוף – זיכרו, בחירת שם היא אולי פעילות מלחיצה, אבל אם היא הופכת לנעימה, זוגית וחווייתית, התהליך יכול להפוך לזיכרון מתוק בפני עצמו, אולי אפילו לכזה שיום אחד יהווה את ההשראה לשם של הילד הבא.

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס