רעיונות להפעלת ילדים בנסיעה - שופרסל בייבי
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

רעיונות להפעלה בנסיעה

תמונה גרסת הדפסה

איך להעסיק ילדים בנסיעה ללא שימוש במסכים?

כתבת מערכת

כהורים לילדים אתם וודאי מכירים את השאלות האלה שחוזרות על עצמן, גם בנסיעות שלכם נראות קצרות. כבר הבנתם שילדים חווים זמן בצורה שונה מאיתנו המבוגרים, ונסיעה של כמה דקות יכולה להראות להם כמו מסע ארוך, ויותר מכך - כשהיעד אטרקטיבי, זה מסע מפרך וחסר סבלנות. 

למען הביטחון שלכם ושלהם, חשוב להתכונן מראש ולהישאר רגועים ומרוכזים בנסיעה. איך עושים את זה? יש לנו רעיונות מעולים עבורכם:

  • מרכז פעילות - על המושב שמול הילד ניתן לתלות מתלה מרובה כיסים, ולמלא את הכיסים בדברים שהוא אוהב ויכולים להעסיק אותו בנסיעה: צבעים, דפי צביעה, מדבקות. תוכלו למצוא באתרי הקניות ברשת מתלה שמיועד בדיוק לדבר הזה, או לקנות מתלה שמיועד בדרך כלל לחדרי רחצה. העיקר שיהיו הרבה כיסים. לנסיעות ארוכות תוכלי לשים לו בכיסים גם בקבוק מים ונשנושים.
  • שעת מוזיקה - זמן מצוין לשמוע סיפורים ושירים אהובים. בהחלט אפשר לנסות להשמיע לילדים מוזיקה של מבוגרים. אם הם רוצים לשמוע משהו שאתם ממש לא סובלים, תוכלו לצייד אותם בנגן MP3 עם אוזניות.
  • משחקי אוטו - משחקים ביחד משחקים שמשלבים את הנוף הנשקף מהחלון.

 למשל:

  1. משחק הצבעים - אתם אומרים צבע, והילד מחפש דברים בצבע הזה. עוד אפשרות - קוראים בקול ביחד בצבע של המכונית שחולפת ליד החלון של הילד.
  2. משחק החרוזים - קוראים בשם של משהו שרואים מהחלון ומוצאים לו חרוז.
  3. משחק הקולות - מתאים במיוחד לנסיעות שבהן רואים בעלי חיים מחוץ לחלון. אומרים שם של משהו שעושה קולות (חיות וסוגים שונים של כלי רכב כמו רכבת ומכונית משטרה זה מצוין) והילד משמיע את הקול.
  4. מה אתה רואה - פשוט שואלים את הילד מה הוא רואה ומבקשים ממנו להגיד בכל פעם שהוא רואה משהו שעוד לא ראיתם בנסיעה.
  • שינה - אם הילד צפוי להירדם במהלך הנסיעה, כדאי לארגן לו את מושב הבטיחות בתנוחה מתאימה או לקנות תומך ראש כך שראשו לא יטלטל.

כשהנסיעה לא מאוד ארוכה, השתדלו להימנע ממסכים באוטו. נכון שזה פתרון קסם מאוד אטרקטיבי, ויכול להיות שהילד ממש דורש אותו, אבל - ובמיוחד אם אתם גם ככה מנסים לצמצם את שעות הטלוויזיה שלו, שווה להתרגל שזמני נסיעות מוקדשים למשחקים, שיחות, בדיחות ושירים. זה יופי להתפתחות ולדמיון שלו להיות ערני למה שמתרחש סביבו ומחוץ לאוטו. מה שמבטיח שגם הנהג יישאר ערני...

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס