נסיעה טובה
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

נסיעה טובה

תמונה גרסת הדפסה

אילו כסאות מתאים לילדכם בשלבים השונים

כתבת מערכת

אביזרים רבים ילוו את ילדכם במהלך שנותיו הראשונות. חלקם הם מאסט (מעריסה ועד נעליים) וחלקם פלז'ר (הטישירט העשירי למשל). אין ספק שמושב בטיחות הוא מהסוג הראשון. מסלקל ועד בוסטר, מרגע שתינוקכם נולד ועד גיל 8 הוא יצטרך מושב בטיחות. איך בוחרים? עשינו לכם סדר.

ישנם שלושה סוגים שונים של כיסאות והם משתנים לפי גיל, משקל ומטרה:

סלקל - עד גיל שנה חובה לחגור את התינוק בסלקל (כסא בטיחות לתינוקות) או בכסא בטיחות משולב נגד כיוון הנסיעה, מאחר וזו מספקת הגנה טובה יותר לתינוק. במקרה של תאונה מושב הבטיחות סופג את המכה ומונע את היזרקות הראש והגוף קדימה ומפחית את הפגיעה.

כסא בטיחות - עד גיל 3 ישב הילד בכסא בטיחות משולב עם כיוון הנסיעה, בכסא בטיחות עם כיוון הנסיעה או בבוסטר עם רצועות פנימיות. מומלץ להמשיך ולהושיב ילדים במושבי בטיחות מסוג זה עד משקל של 18 ק"ג לפחות. 

כסא בוסטר - על גיל 8 ישב הילד במושב מגביה עם גב או במושב מגביה ללא גב (בוסטר). מומלץ להמשיך ולהושיב ילדים במושב מגביה עד הגעתם לגובה של 1.45 ס"מ. 

טיפים נוספים שכדאי לדעת:

  • בקשו מהמוכר בחנות הדגמה ברכבכם הפרטי, על מנת לוודא התאמה מלאה של כיסא המושב ברכב.
  • העדיפו כיסאות עם ריפוד נשלף לניקוי מהיר.
  • זכרו שהכיסא הזה הולך ללוות אתכם לפרקי זמן ארוכים, ולכן בדקו ביסודיות ממה הכי נוח להוציא במהירות ויעילות את הילד, ומה הכי נוח לו.
  • בכל נסיעה יש לבדוק שהמושב מעוגן למושב הרכב.
  • רכבים חדשים כוללים התקנים מיוחדים לייצוב מושבי הבטיחות. בדקו אם הרכב שלכם כולל חיבור Latch (לתקן האמריקאי של המושבים) או Isofix (לתקן האירופאי של המושבים).

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס