לחתל את התינוק בצורה נכונה בלי תאונות- שופרסל בייבי
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

לחתל בלי תאונות

תמונה גרסת הדפסה

איך מחתלים תינוק בצורה נכונה?

תאונות חיתול, נזילות ודליפות הן דבר מבאס. החדשות הטובות הן שדי בקלות אפשר להימנע מהן. המשיכו קבלו את רשימת התאונות הנפוצות ואת כל השיטות להחתלה בטוחה

אומרים שכל הורה יחתל כל ילד כ-6,000 פעמים בחייו. עם הזמן צוברים מיומנות, אבל עדיין תאונות קורות. כדי להימנע מהן מומלץ קודם כל להצטייד בחיתולים איכותיים וסופגים, לרכז את כל עזרי ההחתלה כמו מגבונים ומשחה, במקום אחד ביחד עם החיתולים כדי שכל החתלה תהיה עניינית ומהירה, וכדי שאתם תוכלו להתמקד בהנחת החיתול בצורה נכונה. ובכל זאת, להימנע מבעיות לחלוטין אי אפשר, אבל תמיד תוכלו לנסות. במדריך זה ריכזנו את התאונות הנפוצות ואת דרכי הפיתרון הכי רלוונטיות, לשירותכם. אז איך להחליף חיתול?

הבעיה: קקי גב

למה זה קורה? מספר סיבות יכולות לגרום לבעיה הזאת. הראשונה היא חיתול ספוג מדי. באופן טבעי חיתול רטוב מאוד יתמודד פחות טוב עם תוספת של חבילת קקי, והדליפה בלתי נמנעת. עוד סיבה היא הנחה לא נכונה וסימטרית, חיתול קטן מדי ואיכות חיתול ירודה.

מה אפשר לעשות? להקפיד שהחיתול מונח באופן סימטרי על המותן של התינוק ושהרצועות העוטפות נפגשות בדיוק באמצע. ברוב החיתולים יש ציור שיוכל לעזור לכם לשמור על הסימטריה. בחיתולים של גילאים קטנטנים יש אמרה פנימית הממוקמת בגב והיא למעשה כיס שיש לפתוח מעט, הוא יקלוט את הקקי מהגב. בכל החיתולים יש אמרה חיצונית להגנה נוספת, וודאו שהיא מתוחה ומונחת על הגב התחתון ושאינה מקופלת. כמו כן להקפיד לא להגיע למצב של חיתול רטוב מאוד.

הבעיה: קקי נוזל מהרגליים

למה זה קורה? הסיבות די דומות לסיבות הגורמות לקקי גב, וגם כאשר החיתול לא עוטף את הטוסיק במלואו. כמו כן דליפת קקי מהרגליים יכולה לנבוע מבגד לחוץ שלא מאפשר לחיתול להתנפח דיו.

מה אפשר לעשות? גם כאן, להקפיד שהחיתול מונח כמו שצריך, עוטף את הטוסיק במלואו ושהגומי העוטף את הירכיים מונח במקומו ולא מקופל כלפי פנים. אם המקרה חוזר על עצמו לעתים תכופות, כדאי לבדוק אם התינוק צריך מידה אחת גדולה יותר. כמו כן, בעיקר בלילה כדאי להלביש בבגד נוח ורופף מעט שיאפשר לחיתול להגיע למלוא פוטנציאל הספיגה.

הבעיה: בגדים וסדינים רטובים בבוקר

למה זה קורה? החיתול לא עמד בלילה שלם של פיפי וכושר הספיגה שלו הגיע למקסימום. זה קורה לרוב עם חיתולים שאינם מספיק איכותיים או בגלל בגד לוחץ וצמוד.

מה אפשר לעשות? בחרו תמיד בחיתול איכותי וסופג, ודאו שהבגד מאפשר לחיתול לספוג ושהחיתול מונח באופן סימטרי ומדויק. חיתול גדול מאוד גם עלול לגרום לפיפי לדלוף, שימו לב שלכל חיתול יש טווח משקל ושילדכם נמצא בו.

הבעיה: תינוק אקטיבי, חיתול זז ממקומו

למה זה קורה? העובדה שהתינוק אקטיבי זאת לא בעיה כמובן. הבעיה היא שהתינוק זוחל, חוקר, שלא לומר הורס את הבית, והחיתול זז ולכן לא עושה את העבודה. מצב זה עשוי לנבוע מהחתלה לא נכונה, חיתול לא איכותי ותינוקות שובבים.

מה אפשר לעשות? דאגו לחתל בסביבה שבה אתם נמצאים הכי בשליטה, שידת החתלה או מיטה, העיקר שתוכלו לשמור על התינוק יציב ונינוח כל זמן ההחתלה, בין אם זה באמצעות שיחות ודגדוגים, או משחק כלשהו או משהו שיסיח את דעתו. חיתול איכותי מבטיח שפסי ההדבקה יהיו חזקים. אינדיקציה טובה לחיתול מונח היטב: הוא מזכיר תחתוני טנגה.

הבעיה: סימנים אדומים ולוחצים על הירכיים והגב

למה זה קורה? החיתול מהודק מדי ולוחץ. הסימנים האדומים עלולים לגרום לגירוי לא נעים במגע עם שתן. הסיבות יכולות לנבוע מהחתלה הדוקה מדי או חיתול קטן מדי.

מה אפשר לעשות? ודאו שהחיתול לא לוחץ. כדי להימנע מזה מומלץ לא למתוח את פסי ההדבקה אחד על השני אלה רק סמוך אחד לשני. בנוסף יש לוודא שהמידה תקינה בהתאם לטווח המשקל.

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס