דברים שלא ידעתם על מלפפונים
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

דברים שלא ידעתם על מלפפונים

תמונה גרסת הדפסה

5 דברים שיגרמו לכם לראות את המלפפון קצת אחרת

מאת: הדס חרדון, דיאטנית קלינית. מומחית בתחום סוכרת, כליות ופוריות

  1. "משפחה ישראלית תאכל מלפפונים בכל מצב", מספר אורן סבח, מגדל מלפפונים ממושב אחיטוב שבעמק חפר, מושב שאחראי על 70% מגידול המלפפונים בארץ. ואכן, משפחה ישראלית ממוצעת צורכת כ-5 ק"ג מלפפונים בחודש.

  2. מתברר שהירק שאנו מכנים היום מלפפון נקרא בעבר קישות, זאת אומרת קישוא. רק לפני כ-100 שנה בערך חל מהפך בגינה, והשם קישוא ניתן לקישוא שאנחנו מכירים היום והמלפפון נקרא מלפפון.

  3. על אף שהמלפפון נפוץ במטבח הישראלי, יש לו דימוי בריאותי יחסית שלילי וחלקינו רואים בו חסר ערך מבחינה בריאותית. דימוי זה אינו נכון. המלפפון מכיל ויטמינים ומינרלים והוא בעל ערך קלורי נמוך. זאת אומרת שהוא לא משמין. וגם - מלפפון טרי הוא מקור טוב לאשלגן והוא מכיל אנטי אוקסידנטים. את המלפפון כדאי לאכול עם הקליפה כי רוב הערכים התזונתיים מרוכזים בה.

  4. בניגוד לגידולים אחרים, שוק המלפפונים בארץ כלל לא נועד ליצוא, משום שבישראל מגדלים רק מלפפונים בגודל מיני, ובאירופה התרגלו לאכול דווקא מלפפונים ארוכים וגדולים.

  5. בקוסמטיקה משתמשים בפרוסות מלפפונים המונחות על העיניים להורדת נפיחות סביב העיניים (שקיות), בגלל שהמלפפון מכיל 95% מים ועשיר בלחות. יחד עם אפקט הקירור, הנפיחות בעיניים יורדת.

התוכן מעלה אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת ואינו מהווה תחליף כזה או אחר להתייעצות מקצועית. בכל עניין רפואי או חשד לעניין רפואי יש לפנות לאנשים המוסמכים לכך, ואין להסתמך על האתר ועל המידע המצוי בו.

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס