גאווה ישראלית ובינלאומית
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

גאווה ישראלית ובינלאומית

תמונה גרסת הדפסה

עגבניות טכנולוגיות: החקלאים הישראלים ששינו את החקלאות העולמית

מאת: הדס חרדון, דיאטנית קלינית. מומחית בתחום סוכרת, כליות ופוריות


בפעם הבאה שתראו עגבניית שרי בחו"ל אתם בהחלט יכולים לחוש גאווה ישראלית. עגבניות שרי בעלות אורך חיי מדף ארוך הן פיתוח ישראלי מקורי.
ישראל נחשבת פורצת דרך בינלאומית בתחום גידול העגבניות. במשך שנים רבות אורך החיים של פירות העגבניה הבשלה היה ימים ספורים, והיא היתה מגיעה לריקבון מהר יחסית.
כדי להצליח למכור ולהפיץ העגבניות בשווקים בארץ ובחו"ל, היה צריך לקטוף את הפירות הירוקים כשרק החלו להראות סימני אדמומיות, והן הבשילו בדרכים.

היום המצב השתנה ואנחנו נהנים ממגוון רב של עגבניות במשך כל השנה ולכולן חיי מדף ארוכים.
שינוי משמעותי ומהפכני זה קרה בשנות ה-70, הודות לצוות חוקרים ישראלי, פרופ' יוסי מזרחי, פיזיולוג צמחים מאוניברסיטת בן גוריון, פרופ' נחום קידר מהפקולטה לחקלאות באוניברסיטה העברית וחוקרים נוספים מצוותם.
באותו זמן רשת ההמבורגרים העולמית בורגר קינג חיפשה עגבניות שנחתכות לפרוסות בשלמותן והסכימה לתת לחוקרים מישראל מענק מחקר שמטרתו להאריך את חיי העגבניות ולשפר את איכותן.
החוקרים גילו שכשמשלבים גנים מעכבי ההבשלה עם גנים שבהם יש גם עיכוב בפירוק דפנות התאים, מקבלים עגבניות עם חיי המדף הארוכים ביותר שנוצרו אי-פעם. החוקרים לא ויתרו גם על הטעם ודאגו לייצר עגבניות שעמדו גם במבחני הטעימה המחמירים ביותר.

ומה עם עגבניות השרי? עגבניות השרי לא הומצאו בישראל כמו שנהוג לחשוב. מקורן בפרו ובצפון צ'ילה. כמו העגבניות הגדולות יותר, הן הגיעו לאירופה עם הכובשים הספרדים, וגם הן נרקבו ימים ספורים לאחר הקטיף. אבל זני השרי מאריכי החיים של ימינו, אכן פותחו לראשונה בישראל וגם גידול עגבניות באשכולות הוא פרי פיתוחם של פרופ' יוסי מזרחי וצוותו.

היום, הודות למחקר, חדשנות ומצויינות ישראלית, העולם כולו נהנה מדי יום מעגבניות מתוקות וטעימות שיכולות לטייל בעולם מבלי להתקלקל.

אולי יעניין אותך גם

לא כדאי לפספס