איך לנקות חלונות? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

ניקוי חלונות – זה לא חייב להיות סיוט

תמונה גרסת הדפסה

ניקוי חלונות – זה לא חייב להיות סיוט

אם גם אתם מהאנשים שמפחדים מהמילים "לעשות חלונות", יש לנו בשורה טובה. אספנו עבורכם כל השיטות והטיפים שצריך לניקוי השמשות, התריסים, המסילות והמסגרות. וגם דאגנו לטיפ מיחזור על הדרך. תקראו

פעם היו מנקים חלונות ומראות עם עיתונים ישנים – אתם זוכרים את זה אם אתם מבוגרים מספיק ובטח מגחכים עכשיו אם אתם צעירים מאד. בכל אופן, הטכנולוגיה עשתה כמה וכמה צעדים מאז והיום אפשר להוציא אגרסיה על התקשורת בדרך אחרת וכבר לא צריך ללכלך ידיים – יש מספיק שיטות ומכשירים לנקות חלונות בקלות, במהירות וביעילות.

בגדול, אנחנו לא מדברים רק על החלונות, אלא גם על התריסים, המסילות והמשקופים. מי שיש לו רשתות, הרוויח עוד טיפ או שניים. אז בואו נתחיל.

בחירת חומרי ניקוי

אפשר, כמובן, לרחוץ חלונות עם תמיסה ביתית (ליטר וחצי מים חמים, רבע כוס חומץ, 2 כפות נוזל לשטיפת כלים), אבל יש בשוק לא מעט חומרי ניקוי יעילים, ריחניים ובטוחים לחלוטין. למשל החומר שאנחנו מכירים אותו בשם "הנוזל הכחול". בפועל, נוזל לניקוי שמשות יכול להיות בכל צבע, מה שחשוב שיהיה על בסיס סיליקון. נכון, מדובר בחומר קצת יקר, אבל בזכותו החלונות שלכם יבריקו לאורך זמן. מסגרת החלון דורשת חומר ניקוי משלה – תלוי אם מדובר במסגרת עץ, פלסטיק או אלומיניום. כשאתם רוכשים חומרי ניקוי הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות, כי לא נרצה לגרום נזק לחלון שלנו ככה סתם במקרה.

הסרת לכלוך קשה

אם החלונות שלכם עברו מתקפת מדבקות של הילדים מבפנים או של לשלשת ציפורים מבחוץ, אפשר לרכוש סכין מקצועית לניקוי חלונות, היא תסיר את הלכלוך בלי לשרוט את השמשה. אל תנסו את זה עם סכין רגילה, חבל.

ניקוי מסילות

אזור שבדרך כלל סובל מהזנחה פושעת. מתחילים עם הפיה הצרה של שואב האבק. את שאר הלכלוך מנגבים עם מטלית הטבולה בחומר ניקוי. אם חשוב לכם להגיע עד החריצים הקטנים ביותר, השתמשו בקיסם אוזניים.

ניגוב נכון ומדויק

אחרי ששטפנו את החלון הגיעה הזמן לנגב אותו. לפעמים אפילו שהחלון נראה נקי אחרי השטיפה, הניגוב הורס את כל העבודה ומשאיר סימני "מריחה" בולטים. ההמלצה שלנו – רכשו מנקה חלונות מקצועי, שנראה כמו מגב ידני גמדי וכמובן גדג'טים רבים שמאפשרים ניגוב אחיד של שמשה משני צדדים בו זמנית, בעזרת מגנטים. דרך אגב, גם חולצת טריקו ישנה זה מצוין.

השעה המושלמת לנקות חלונות

נכון שהחלונות הנקיים יפים ביותר בשמש, אבל כדי לעשות אותם נקיים חייבים שעות של צל. שמש ישירה על החלון כששוטפים אותו, עלולה לייבש את המים מהר מדי ולהשאיר סימנים לפני שתספיקו לנגב.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס