מה עושים עם ערימות הכביסה? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

מה עושים עם ערימות הכביסה?

תמונה גרסת הדפסה

אדונית הארונית" נותנת לכם טיפים לקיפול ושיטוח הר הכביסה

האם היא אי פעם נגמרת, ומה לעשות כדי שלפחות נדמיין שכן? "אדונית הארונית" עוזרת לכם לשטח את הר הכביסה

תראו. כמובן שאפשר לעשות מכונה אחרי מכונה, לתלות או לדחוף למייבש, להוציא מהמייבש במגוון גיגיות וכלי קיבול, להניח בפינות שונות של הבית ולקוות שיקרה עם כל המהלך הזה משהו טוב. 

מה שבפועל קורה הוא שמערימה לערימה הדכדוך גובר, הבלגן מרשה לעצמו לזקוף את ראשו המכוער, והמחשבה שיבוא יום ובאמת תקפלו את הר הטקסטיל מתרחקת והולכת. 

ולכן, תהיו טובים לעצמכם: הוצאתם כביסה מהמייבש או הורדתם אותה מהחבל - תקתקו חמש דקות של קיפול. בלי לחשוב על זה יותר מדי – פשוט תתחילו ותגמרו עם זה. הרי בסופו של דבר, גדולה ככל שתהיה מכונת הכביסה שלכם, לקפל את תכולתה לא לוקח באמת יותר מחמש דקות. רק כשמתחילים להכפיל את כמות המכונות שלא קופלו – זה מגיע לממדים מפחידים. והכי גרוע בעיני הם אלו שדוחים את עשיית הכביסה לסוף השבוע. לא מגיע לכם לנוח בסוף השבוע? לא מספיק להכין ארוחת שבת ועוד לארח את החמות והדוד הרווק? או לצאת עם הילדים לפיקניק או רחמנא ליצלן – יומולדת של חבר בפארק? אז לפחות את עבודות הבית המעצבנות נסו לשלב עם השגרה השוחקת.

ובכל זאת, הנה כמה עצות להקלה על התהליך:

תתחילו עם הפריטים הגדולים - הוצאת ציפה של שמיכה או מגבת גדולה מהגיגית מורידה את המפלס של הכביסה ושל הבאסה במהירות. כשאתם בוחרים להתחיל עם הגרביים של התינוקת, ברור שהייאוש יתקוף אתכם תוך דקה. אז את כל התחתונים והגרביים פשוט ערמו בצד. קודם כל את הדברים הגדולים, ואז זו כבר לא בעיה להתעסק עם כמה חתיכות בד קטנות. וכל הזמן הזה - הדחקה הדחקה הדחקה. הדחיקו את העובדה שאתם מקפלים כביסה. כאילו הידיים שלכם לא שייכות לכם.

נסו לנצל את הזמן האבוד לפעילויות טורדניות כמו שיחת טלפון הכרחית אך לא רצויה, או צפייה חוזרת בתכנית הפעוטות האווילית. מינוס כפול מינוס הוא פלוס.

גם ביקור של חברה, או אמא של ילד מנוזל מהגן, הם מסיחי דעת מצוינים ממה שאתם עושים. ואף פעם אי אפשר לדעת – אולי מדובר על הזן הזה שממש אוהב לקפל כביסה והן יתנדבו לעשות את זה במקומכם. אם זהו המצב, אוצו לשים מיד עוד סיבוב של כביסה – הזדמנויות פז כאלה אסור להחמיץ...

כתבות דומות

לא כדאי לפספס