מה זה אבנית ולמה בעצם צריך להסיר אותה? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

מה זה אבנית ולמה בעצם צריך להסיר אותה?

תמונה גרסת הדפסה

מה זה אבנית ולמה בעצם צריך להסיר אותה?

בגלל המים הקשים בישראל, האבנית נחשבת לאויב מספר 1 של מוצרי החשמל והברזים אצלנו בבית. כל מה שרציתם לדעת על האבנית ועל השיטות היעילות להסרתה

כולנו מכירים את המשקע הלבן שמצטבר בתחתית הקומקום והורס לנו את הקפה, כשהמים הזורמים לכוס עכורים ומלאי חלקיקים. ראינו את המשקע הזה גם על קירות המקלחון ועל הברז, שפעם היה מבריק. שמענו את האבחנה "אבנית" מטכנאי מכונות כביסה או מדיח כלים שבאים לתקן מכשירים שפתאום התקלקלו. אבנית נמצאת כמעט בכל מקום בו נמצאים המים והסיבה לכך היא סוג המים שיש לנו בישראל – מי תהום שמגיעים מתחת לאדמה ולכן הם מאד עשירים במינרלים. מצד אחד נשמע מעולה, אבל מצד שני במהלך חימום או הרתחה המינרלים שמכילים המים הופכים לפחות מסיסים והופכים למשקע. כן, האבנית שכולנו מכירים היא סך הכל משקע, שמורכב בעיקר מסידן פחמתי ומגנזיום קרבונט.

נשמע מלחיץ, לא? האם האבנית פוגעת לנו בבריאות? התשובה היא לא ממש. אבל היא בהחלט לא בריאה לקומקומים, מכונות כביסה, מדיחי כלים ודודי השמש שלנו. הצטברות האבנית על גוף חימום פוגעת ביכולת המכשיר לחמם את המים ובסופו של דבר עלולה גם להרוס אותו. אבנית סותמת פתחים וצינורות של הברזים ושל ראשי המקלחת ומפריעה לפעולתם התקינה, ולא צריך להסביר מה היא עושה למדיח או למכונת כביסה. זו בדיוק הסיבה שעלינו להכניס את ניקוי האבנית לשגרת הניקיון הקבועה – זה יעזור לנו לשמור על אורך חייהם של מוצרים החשמל ושלמות הצנרת.

מסיר אבנית שופרסל

הקומקום

בגלל תדירות השימוש הקומקום תמיד תופס מקום ראשון מבחינת היווצרות האבנית. ישנן שיטות ניקוי הכוללות הרתחה של מים עם חומר פעיל לניקוי אבנית, שטיפה יסודית של קומקום והרתחה נוספת של מים נקיים. מומלץ לבצע פעולה זו פעם בשבועיים לפחות. מי שמחפש שיטה טבעית יותר, יכול להרתיח בקומקום מים עם מלח לימון. מדובר בחומר שמשתמשים בו גם בבישול, ככה שלא יקרה כלום אם תשכחו לשטוף אחר כך את הקומקום, מלבד קפה ממש לא טעים...

הברזים והמקלחת

ניתן להשתמש בתרסיס לניקוי אבנית, שבדרך כלל מסוגל גם להסיר את כתמי העובש. משפריצים על המקום הבעייתי – דלת המקלחון, הקיר או השיש במטבח, מנגבים עם מטלית והאבנית יורדת בקלות. ניתן להשתמש גם במגבונים מיוחדים להסרת אבנית, שכבר מכילים את החומר הפעיל, מקצרים ומייעלים את זמן העבודה. באמצעות המגבונים ניתן להגיע למקומות שיותר קשים להשגה, כמו האזור סביב הברז בפנים, שם בדרך כלל מצטברת האבנית או בתוך ראש המקלחת (ניתן להבריג אותו ,לשטוף, לנקות ולהבריג בחזרה, תוך שימוש במגבון).

מדיח כלים ומכונת כביסה

מומלץ להפעיל אחת לכמה חודשים מדיח ריק עם חומר מיוחד להסרת אבנית. אותו דבר עם מכונת כביסה. הפעלה "על ריק" כל 4-3 חודשים תשמור על המכונה, על הבגדים ועל הכיס שלכם.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס