כך תנקו בובות פרווה צעד אחרי צעד - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

כך תנקו צעצועי פרווה – צעד אחרי צעד

תמונה גרסת הדפסה

איך לנקות בובות פרווה?

ילדים מאד אוהבים אותם, גם מבוגרים מסוימים, אבל צעצועי פרווה הם בין היתר צוברי אבק עוצמתיים מאד. איך מנקים אותם ביעילות, בלי להרוס ובלי להשתעבד לתהליך?

צעצועי פרווה זה כיף ואושר, אבל הם גם מקום נפלא לגידול חיידקים וצבירת לכלוך. כך תגרמו לצעצועי הפרווה שלכם להיראות (ולהריח) הכי טוב. קודם כל בדקו אם ניתן לכבס או לשטוף את הצעצועים (זה כתוב על התווית שלהם בדרך כלל בצורה מפורטת), ואם לא – החלטנו להציע לכם כמה רעיונות:

  1. קודם כל – להסיר אבק. העבירו סמרטוט קצת לח על פני הצעצוע. אפשר להשתמש גם בפיה מיוחדת של שואב אבק (אבל להיזהר לא לשאוב פנימה כל מיני חלקים של הצעצוע שניתן לפרק (כפתורים וכד') או מאבק נוצות. סרקו את הצעצוע עם מברשת שלא משתמשים בה.

  2. בדקו אם יש כתמים. לפני שמסירים כתם, חשוב לבדוק במקום נסתר אם חומר הניקוי לא הורס את הצעצוע. אם הכל תקין, אפשר לנקות את שאר הצעצוע בסמרטוט טבול בחומר ניקוי, אבל לא לאפשר לו להיספג פנימה. רעיונות לחומר ניקוי ביתי יעיל – לערבב רבע כוס מים עם חצי כוס אלכוהול וחצי כף סבון כלים. לשפשף את האזורים המוכתמים בלבד. לנגב עם סמרטוט יבש.

  3. אפשר לשטוף את הצעצועים ידנית או במכונת כביסה בכביסה עדינה. לפני כן הסירו את הבטריות ובדקו שבצעצועי אין קרעים או פגמים. טפלו בכתמים. הכניסו את הצעצועים לציפית וכבסו בכביסה עדינה מאד. אל תכבסו צעצועים גדולים מדי במכונה, אל תכבסו צעצועים שממולאים בכדורי קלקר קנים או מכילים נייר או חלקים מפלסטיק.

  4. אחרי שכיבסתם (ידנית או במכונה) סחטו אותם בעדינות (לא בכוח) מכמה שיותר מים. אל תכניסו צעצועי פרווה למייבש, הם עלולים לאבד את הצורה שלהם או להתכווץ. אפשר לתלות אותם לייבוש (רחוק מהשמש, זה עלול לגרום לצבעים לדהות) או להניח לא רחוק מפתח המזגן. זה יכול לקח כמה ימים, אבל ימנע כל נזק.

  5. טפלו בצעצועי פרווה באופן קבוע, הסירו אבק, נגבו את הכתמים או שאבו אותם עם שואב אבק בעדינות אך באופן קבוע.

כמה מילים על צוברי אבק אחרים – שטיחים, פופים, וילונות: ההמלצה שלנו – לתחזק אותם באופן קבוע. להשקיע בשואב אבק איכותי ולקרוא הוראות שימוש אם רוצים לכבס אותם. וכמובן, במקרה הכי גרוע – תמיד יש ניקוי יבש.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס