טיפים לניקיון השירותים ואיך מנקים שירותים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

טיפים לניקיון השירותים

תמונה גרסת הדפסה

טיפים לניקיון השירותים

חדר השירותים הוא חדר שבו אנחנו מבלים לא מעט זמן והוא יכול להיות נקי ומסודר, אבל יכול להיות גם מצבור חיידקים. כל מה שרציתם לדעת על ניקיון וסדר של חדר השירותים

למרות שלרוב הוא נשאר מאחורי דלת סגורה, חדר השירותים נחשב לאחד המקומות הקריטיים בבית ולכן חשוב מאד לשמור על הניקיון שלו – גם כדי שיהיה לנו נעים יותר וגם כדי שלא נידבק באיזה זיהום או נתעלף מהריח הלא נעים. אז למרות שטוענים שמסכי הטלפונים החכמים שלנו מזוהמים יותר ממושב האסלה, לא ניקח סיכון ונכיר כמה טיפים שימושיים לניקיון של המקום המיוחד הזה, שלפעמים קוראים לו "המראה של הבית" – אם השירותים נקיים אז גם הבית נקי.

קודם כל הריח

כיבסתם כביסה ידנית? שפכו את המים עם הסבון והמרכך לתוך השירותים, החדר מיד יהפוך לריחני יותר. ואם אחרי שהורדתם את המים שפשפו את האסלה עם מברשת, זה יגרום לאסלה גם להיות נקייה יותר. מומחים ממליצים לקחת כמה דפים מהמייבש ולהשאיר אותם במקום נסתר בחדר השירותים – מיד הריח יהפוך לנעים יותר! אפשר, כמובן,  לשים מפזר ריח בחדר השירותים, הוא מושלם במיוחד לחדרי שירותים קטנים וסופג את כל הריחות.

ניקיון יום-יומי

בסוף היום עשו לעצמכם הרגל, לשפוך לתוך האסלה קצת נוזל ניקוי, להעביר מברשת כמה שניות ולהשאיר ללילה. בבוקר מדיחים את המים ונהנים מאסלה נקיה.

מנקה ומחטא אסלות, שופרסל

ניקיון יסודי

פעם בשבוע, כשאנחנו מנקים את כל הבית, צריך לתת כבוד גם לשירותים. ניתן להשתמש בסוגים שונים של ג'ל לניקוי אסלה המכיל אקונומיקה (היזהרו לא לשפוך על הבגדים או על הרצפה), או טבליות מיוחדות שפשוט זורקים פנימה ונותנים להן לפעול. מברשת האסלה נועדה כדי לטפל בלכלוך קשה, חשוב מאד לשטוף אותה היטב אחרי השימוש, כדי לא לפזר את החיידקים. ואם כבר הזכרנו את המברשת, שימו מעט סבון כלים בתוך המתקן של המברשת, זה ישמור על הניקיון שלה.

כן, גם בחדר השירותים מצטבר אבק, לכן כדאי לעבור מדי פעם עם סמרטוט על הקירות, על הניאגרה, על כל שאר המשטחים. את הרצפה בשירותים שוטפים בסוף ממש, אחרי ששטפנו את כל הבית. אל תתקמצנו, שימו מים חדשים, כי גם לשירותים מגיע.

נוחות

כולנו מבלים לא מעט זמן בשירותים, גם אם אנחנו אנשים מאד עסוקים. תדאגו שחדר השירותים שלכם יהיה כמה שיותר נוח. שמתקן נייר הטואלט ממוקם בצורה נוחה ביחס לאסלה ולא תידרשו לפעלולים אקרובטיים, כדי להגיע אליו, שתמיד יהיה לפחות גליל נייר טואלט נוסף אם נגמר זה שבמתקן. שימו שטיח על הרצפה ליד האסלה, במיוחד לימים הקרים, שימו סלסלה עם עיתונים ומגזינים ישנים, אם יש מקום אז גם מדף קטן עם עציצים יפים. אפשר לתלות תמונה על הקיר.

המלצה אחרונה: לסגור את המכסה

מכסה האסלה קריטי כשאנחנו מורידים את המים, כי אם המכסה פתוח טיפות של מים מזוהמים מהשירותים מתעופפים באוויר ויכולים להגיע גם עלינו, גם על הקירות ועל חפצים אישיים, כמו מגבות או אפילו מברשת שיניים, במקרה והאסלה נמצאת בחדר האמבטיה. מסתבר שהחיידקים אחרי הדחת המים באסלה נשארים באוויר עוד שעה וחצי לפחות.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס