איך לנקות אמבטיה? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

טיפים לניקיון אמבטיה

תמונה גרסת הדפסה

טיפים לניקיון אמבטיה

אין יום שאנחנו לא נכנסים לחדר אמבטיה – לשטוף פנים, לצחצח שיניים, להתקלח, לקלח או לטבול באמבטיה מפנקת. זו הסיבה שכללי הניקיון של חדר אמבטיה הם כללים מאד מיוחדים. כיצד תשמרו על חדר האמבטיה שלכם נקי מלכלוך, עובש וחיידקים? אספנו עבורכם את כל הטיפים במקום אחד

אנחנו מתחילים בחדר הזה את הבוקר שלנו ומסיימים שם את היום לפני השינה. חדר אמבטיה זקוק יותר מכל חדר אחר לניקיון מאד יסודי לעתים קרובות יותר. אנחנו אוהבים להתרחץ בחדר נקי, לצחצח שיניים מול מראה מבריקה או ברז ללא שכבה של אבנית עליו. הניקיון באמבטיה חשוב לא רק מבחינה אסתטית אלא גם מהבחינה הבריאותית.

חומרי ניקוי

בבחירה של חומרי ניקוי לחדר האמבטיה חשוב לשים לב לכמה דברים – האם הם מתאימים לניקוי של סוגי הברז, הכיור, האמבטיה, המקלחון והרצפה? האם הם לא מסוכנים לבריאות? יש אנשים ששומרים את חומרי הניקוי לחדר אמבטיה בתוך חדר אמבטיה עצמו. אנחנו לא ממליצים על כך, מאחר וגם ככה מדובר בחדר שהוא מלא בקבוקוני פלסטיק והבלבול יכול להיות מקרי אבל עם השלכות קשות.

כדאי לשמור את חומרי הניקוי לאמבטיה במקום המיועד לכך במרפסת שירות או בארון, בהישג יד כי מומלץ מאד לנקות את האמבטיה לעתים קרובות יותר מאשר את שאר הדירה.

שימו לב לא להשתמש בחומרי ניקוי אברזיביים (עם חלקיקים שמקלים על הסרת הלכלוך), חומרים כאלה עלולים לשרוט את האמבטיה שלכם, את האריחים על הקירות או על הרצפה – אז הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות.

נוזל לניקוי רב תכליתי בניחות לימון

ניקיון האמבטיה

אחד התכשירים העממיים לניקיון האמבטיה זו סודה לשתייה. מוהלים כמה כפות של סודה עם קצת מים, טובלים ספוג במשחה שנוצרה ומשפשפים. חומץ פשוט הוא גם חומר ניקיון יעיל למדי, אם כי יש לו, ובכן, ריח של חומץ. ישנם חומרי ניקוי ייעודיים וריחניים יותר המקלים על המלאכה ועל השפשוף. בגלל המגע עם המים, האמבטיה/מקלחת וסביבתה לעתים קרובות סובלים מאבנית. לניקוי אבנית ניתן להשתמש בספריי מיוחד, או מטליות שמסירות אבנית בקלות. את כל הטיפים על אבנית ומדוע כל כך חשוב להיפטר ממנה תוכלו לקרוא בכתבה זו.

זהירות, עובש!

בגלל שהסביבה באמבטיה מאד לחה, על הקירות ועל התקרה עלול להיווצר עובש. שטיפה רגילה לא מספיקה. ניתן לרכוש חומר ייעודי לניקוי הקירות מעובש ולפעול לפי ההוראות שעל הבקבוק וניתן למלא בבקבוק עם שפריצר אקונומיקה מהולה במים ולהשפריץ על הקיר / על הווילון / על כל משטח שצריך, להמתין חצי שעה ולשטוף עם מים ולנגב. הקפידו לעשות פעולה זו במשקפים ומסיכת מגן וגם לאוורר טוב את החדר, כדי לא לקבל הרעלה.

עוד כמה טיפים כלליים

  • יש לכם ילד קטן או תינוק שמתרחץ באמבטיה? הקפידו לאסוף ולשטוף את הצעצועים שלו באופן קבוע, כי הם עלולים לפתח עובש וחיידקים, שמאד אוהבים את הסביבה הלחה.
  • אותו דבר עשו גם עם שטיחוני גומי לאמבטיה – אחרי שסיימתם את הרחצה, להרים את השטיחון, לשטוף אותו היטב ולתלות לייבוש.
  • את וילון האמבטיה לא להשאיר מקופל בצד אחד של המוט אלא לפרוס אותו. מומלץ מדי כמה שבועות להסיר את הווילון ולכבס אותו.
  • הקפידו לאוורר את האמבטיה באופן קבוע, אם אין חלון מספיק גדול, התקינו פתח אוורור שאפשר להפעיל מדי פעם כדי לייבש את החדר ולמנוע היווצרות של עובש והתרבות של חיידקים

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס