איך סוחטים סמרטוט רצפה כמו שצריך? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך סוחטים סמרטוט רצפה כמו שצריך?

תמונה גרסת הדפסה

איך סוחטים סמרטוט רצפה כמו שצריך?

לפעמים, כדי להגיע לגדולה, צריך לחזור לבייסיקס, כך לדוגמא, אם רוצים לשטוף את הבית כמו שצריך, עלינו קודם כל ללמוד לסחוט נכון וטוב את הסמרטוט. כל מה שרציתם לדעת על סמרטוט הרצפה שלכם

שטיפה טובה מתחילה מסמרטוט רצפה נכון, כי בסופו של דבר הוא זה שאחראי על פיזור המים עם חומר הניקוי, ואז איסוף המים עם הלכלוך והאבק. הוא גם צריך להיות עמיד לסחיטות מרובות ולהישאר נקי אחרי, כדי להיות מוכן לשימוש הבא.

איזה סמרטוט מנקה הכי טוב?

הסמרטוטים הלבנים "הקלאסיים", הם אמנם זולים ואפשר לזרוק אותם אחרי שימוש או שניים, כי הם עולים כמה שקלים בלבד, אבל הם לא אידיאליים מבחינת התוצאה. מה גם שהם מחליקים מהמגב ומשירים סיבים בכל הבית וגם קשה לסחוט אותם.

סמרטוטי מיקרופייבר הצבעוניים מעולים לשטיפת רצפות, הם עמידים, הם מתנקים בקלות ואם רוצים, אפשר לכבס אותם במכונת כביסה ללא בעיה. סמרטוטי רצפה אלה נוחים לשימוש, הם סופגים מים באופן מידי ומשאירים רצפה מבריקה וללא סימנים.

מטלית מיקרופייבר לרצפה, שופרסל

סמרטוטי רצפה חד פעמיים – סוג של מגבוני ענק ספוגים מחומר ניקוי. הם יעילים, משאירים ריח טוב ולא דורשים התעסקות עם דלי וסבון. קשה לומר אם הם יעמדו בשטיפת רצפות בכל הבית בלי להחליף אותם כל שנייה, אבל אם חלילה נשפך משהו במטבח או בסלון, הם הצלה אמיתית לטיפול נקודתי.

מטליות לחות רב פעמיות – מוצר חדש וייחודי בסדרת Superb של שופרסל. בדומה למטליות החד פעמיות, הן מגיעות עם חומר הניקוי ספוג בתוכן, אבל בניגוד למטליות החד פעמיות, כאן מדובר בבד עבה יותר ולכן אפשר להשתמש במטליות מספר פעמים.

מטליות לחות רב פעמיות לניקוי רצפות

כללים של סחיטה (לסמרטוטים)

ממלאים דלי במים עם חומר ניקוי. טובלים את הסמרטוט עד שהוא ספוג לגמרי במים. תופסים אותו בקצה אחד עם שתי הידיים ומתחילים לסובב אותן – אחת נגד כיוון השעות והשנייה לכיוון השעון מעל הדלי. הסמרטוט נסחט בחלקו. עוברים לחלק נוסף של סמרטוט ועושים את אותו הדבר וכך לכל אורכו, עד שהוא רק מרגיש רטוב.

שטפנו, החזרנו את הסמרטוט לדלי? חשוב מאד לשטוף אותו היטב בתוך המים, כדי שהלכלוך שנאסף יתנקה במקסימום. שוב סוחטים בדיוק באותה צורה. במידת הצורך מחליפים את המים בתוך הדלי.

בסיום העבודה, שופכים את המים, מנקים את הדלי, שוטפים וסוחטים את הסמרטוט בפעם האחרונה ותולים אותו – אפשר על החבל, אפשר לפרוס על הדלי או במקום המיועד לכך. אין להשאיר סמרטוט מקופל ומקומט, בגלל הרטיבות הוא יצמיח עובש ויריח לא נעים, מה שיפגע בריח של הניקיון בבית.

כל כמה זמן צריך להחליף סמרטוט?

ברגע שהוא הפסיק לבצע את תפקידו – לא לספוג מים לשביעות רצונכם, כשהוא נקרע או נהרס או התלכלך מדי ואפילו ניקיון יסודי או כביסה לא יעזרו לו.

האם צריך כמה סמרטוטים כדי לשטוף את הבית?

לא חייבים אבל אם ממש חשוב לכם – הקציבו סמרטוט אחד לניקוי כל החדרים, סמרטוט נוסף לשטיפה של המטבח ועוד סמרטוט לחדרי אמבטיה ושירותים. אבל שוב, לא חייבים.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס