איך מסירים כתמים מהבגדים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך מסירים כתמים מהבגדים

תמונה גרסת הדפסה

איך מסירים כתמים מהבגדים?

דוקטורטים שלמים נכתבו על הסרת כתמים ועדיין אנשים חוששים ללבוש בגד יפה אם יש סיכוי שהוא יתלכלך. אחרי קריאת הכתבה הבאה לא רק שלא תפחדו מהכתמים, אפילו תדעו להתמודד איתם

יש אנשים שנמנעים ללבוש בגדים בהירים כי הם חוששים להכתים אותם בזמן האוכל. יש אנשים שבתוך התיק / הרכב / המשרד יש להם חולצה להחלפה, למקרה שהם יהיו לא זהירים עם הקפה או עם הרוטב. חוץ מזה, רבים מאיתנו חונכו על האמונה שיש כתמים שלא יורדים וכתם לא זהיר זה גזר דין לבגד, גם אם הוא ממש חדש.

אנחנו רוצים לצאת בהכרזה חגיגית – זה לא נורא אם יש כתם, כי בכתם אפשר לטפל. גם לכתם הכי עקשן אפשר למצוא שיטה שתעלים אותו בלי שייגרם נזק לבגדים. קודם כל, כמה כללים חשובים – רצוי לטפל בכתם סמוך ככל האפשר להיווצרותו, כי ככה יהיה קל יותר להסיר אותו. אל תכבסו את הבגד אם לא בטוח שהסרתם את הכתם, כי אם הבגד יתייבש עם הכתם עליו, זה ייקבע את הכתם לתמיד. אם החלטתם להשתמש בחומר להסרת כתמים, בדקו את עמידות הבד בפינה נסתרת, כדי לא לגרום נזק לבגד עדין מדי.

כתם שמן

אפשר להסיר את הכתם עם מטלית נקייה שטבלתם בסבון כלים. משפשפים את האזור, ממתינים דקה-שתיים ושוטפים במים. אפשר גם להתיז על הכתם תרסיס מסיר כתמים לפני הכביסה. להשאיר לעמוד שעה ולכבס כרגיל.

כתם יין

טיפ של סבתות, לשפוך על הכתם מלח גס. מתאים כי הרי הכתמים לרוב נוצרים כשאנחנו יושבים ליד השולחן, אז פשוט, תעבירו מלח. אם ראיתם את הכתם שנוצר ממש הרגע, אפשר לנסות לסתור אותו עם יין לבן. ואפשר כמובן תרסיס כביסה.

כתמי דם, חלב, שוקולד או קפה

משתמשים בתרסיס כביסה, משהים לשעה לפני שמכניסים למכונה ומכבסים בטמפרטורה נמוכה (פחות מ-40 מעלות).

כתמי אודם

אפשר להסיר את האודם באמצעות אלכוהול או בנזין לבן (אפשר לרכוש את שניהם בכל בית מרקחת). היזהרו כי מדובר בחומר דליק, אז התרחקו ממקורות אש גלויה.

כתמי בוץ

אל תחכו שהבוץ יתייבש, קחו מברשת טבולה במים או מטלית לחה ושטפו את הבוץ מהבגד או מהנעליים. זה הכל.

כפי שראיתם, סוד ההצלחה בהסרת הכתם הוא צמצום זמן תגובה. כלומר, ככל שיותר מהר תטפלו בכתם כך יש סיכוי גבוהה יותר להעלים אותו לחלוטין. אגב, אם אתם ידועים בתור  מתלכלכים סדרתיים או, למשל, נוסעים לטייל עם פעוט, בטח תשמחו לדעת שיש גם עט להסרת כתמים, סוג של סטיק שמכיל חומר ייעודי. אם עט כזה נמצא בתוך התיק באופן קבוע, שום דבר לא ימנע מכם לטפל בכל כתם באופן מיידי. נסו ותופתעו.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס