איך מנקים את המקרר? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך מנקים מקרר?

תמונה גרסת הדפסה

איך מנקים את המקרר

באיזה חומרי ניקוי מותר ובאיזה חומרי ניקוי אסור להשתמש כשמנקים את המקרר? כל השלבים בניקוי המקרר שלכם וכמובן דרכים לתחזוקה ושמירה על הניקיון לאורך זמן – בכתבה לפניכם

המקרר הוא אחד האזורים החשובים שיש להתמקד בהם כשאנחנו מנקים את המטבח. במקרר אנחנו מאחסנים מוצרים מבושלים וגם אוכל טרי, משקאות ומוצרי מזון אחרים ולכן חשוב מאד להקפיד על ניקיון והגיינה כדי להימנע מהרעלת מזון. עם זאת, ניקוי המקרר נתפס בדרך כלל כמסובך יותר וחשוב לדעת באיזה חומרי ניקוי מותר וכדאי להשתמש.

האם ניתן להשתמש בחומרי ניקוי רגילים של המטבח?

מותר להשתמש בחומרי ניקוי עדינים יותר, בדרך כלל כאלה המבוססים על שמנים טבעיים. ככל שזה נוגע לחומרי ניקוי חזקים יותר, כדאי מאד להימנע מהם. הם אולי ינקו את החיידקים אבל הם יכולים להגיע למזון שאנחנו אוכלים וזה ממש לא מומלץ. למשל, אפשר לנקות את המקרר עם סבון כלים רגיל ומים חמים וכמובן להקפיד לקרוא את הוראות השימוש על המיכל.

האם אפשר להשתמש באקונומיקה וחומרי חיטוי אחרים?

בשום פנים ואופן לא. אסור שחומרים אלה יבואו במגע עם המזון שאנחנו אוכלים, זה עלול לגרום להרעלה.

מהו סדר הניקוי של המקרר?

לפני הכל – יש להוציא הכל מהמקרר לפני שמתחילים. גם אם אתם משתמשים בחומרי ניקוי טבעיים בלבד, אתם עדיין לא רוצים שהמזון יהיה בקרבתם. חוץ מזה, לנקות מקרר ריק זה הרבה יותר קל.

הוציאו את כל החלקים המתפרקים – מדפים ומגירות. מלאו כיור במים חמים וסבון כלים והשאירו את החלקים של המקרר להשריה לפני שתנגבו ותשטפו אותם במים נקיים.

נגבו את כל המשטחים במקרר עם מגבונים ייעודיים או עם סמרטוט טבול בסבון כלים ומים. השתמשו בסמרטוט מיקרופייבר או ספוג איכותי – כאלה שלא מתפרקים ומשירים חלקיקים או חוטים. אם יש כתמים קשים, ערבבו מעט סודה לשתייה עם קצת מים כדי ליצור משחה. מרחו את המשחה על הכתם והשאירו אותו לשעה לפני שמנגבים ושוטפים במים. הסודה אמורה "לרכך" את הכתם כדי שיהיה קל יותר להסיר אותו.

איך לתחזק את ניקיון המקרר?

כדי להקל על הניקיון, הנה כמה דרכים לתחזק את ניקיון המקרר באופן יום-יומי:

  • בדקו את המוצרים במקרר כל כמה ימים וזרקו כל מה שתוקפו פג. מאכלים עם עובש עלולים לזהם מוצרים אחרים!
  • אם משהו נשפך, יש לנקות אותו מהר מאד, במיוחד אם מדובר במוצרי חלב, הם עלולים לגרום לריח רע במקרר.
  • החזיקו בתחתית המקרר מיכל קטן פתוח עם סודה לשתייה, הוא יספוג את כל הריחות.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס