איך מנקים את התנור מבפנים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך מנקים את התנור מבפנים?

תמונה גרסת הדפסה

איך מנקים את התנור מבפנים?

ניקוי תנור יכול להיות משימה מתישה, אם עושים זאת פעם בחצי שנה. אם נקפיד ונטפל בו באופן קבוע, זה גם ישמור על התנור, גם יחסוך חשמל וגם יהיה לנו נעים יותר לעבוד במטבח

בין אם אתם בשלנים שאופים כל יום כל היום או משתמשים בתנור האפייה שלכם רק במצבים מיוחדים באמת, חשוב שהתנור שלכם יהיה נקי מבפנים – זה לא רק ימנע מכם ריחות לא נעימים שמתפזרים בבית אלא גם יחסוך את אנרגיית החשמל. אנשים בדרך כלל נמנעים מניקוי התנור מבפנים כי זו נשמעת מטלה לא כיפית, שמצריכה לעתים קרובות להתכופף ולדחוף ראש לתוך חלל קטן, אבל ניקוי התנור יכול להיות דווקא חוויה מהירה ויעילה.

קודם כל – עצה לטיפול מונע: שימו תבנית אלומיניום בתחתית התנור, היא תדע ללכוד את כל הנזילות והנפילות מלמעלה, במיוחד אם אתם צולים משהו על הרשת.

ניקוי הרשת

עדיף לנקות את הרשת מיד אחרי השימוש, לפני שהלכלוך יתייבש ותצטרכו להשקיע מאמץ כדי להסיר אותו. אפשר לטבול את הרשת במים עם סבון או לעבור מסילה-מסילה עם ספוג עם חומר ניקוי או חומר מסיר שומנים.

ניקוי דפנות התנור

אל תדחו את ניקיון התנור יותר מדי, נסו לנקות אותו מיד אחרי שהתקרר לאחר השימוש.

ניקוי תנור מבפנים שלב אחרי שלב

  1. לובשים כפפות גומי, דואגים שהחדר יהיה מאוורר ומי שממש חושש יכול לשים גם מסכת מגן על הפנים, כדי לא לנשום בטעות את חומרי הניקוי.
  2. משפריצים חומר מסיר שומנים קר על אזורי הלכלוך הקשה ומחכים כמה דקות לפני שמסירים אותם
  3. אם זה לא עבד, השפריצו על הכתמים, שימו בתוך התנור קערה חסינת חום עם מים והפעילו אותו למשך 20 דקות. האדים מהמים יגרמו לכתמי לכלוך להתרכך. אל תשכחו לחכות שהתנור יתקרר לפני שתנקו אותו שוב.
  4. את דלת התנור מנקים עם אותו חומר. עברו על רצועות הגומי של דלת התנור ונקו משם את הפירורים ואת הטפטופים (עדיף לא להתקרב לגומי עוטף עם מסיר שומנים, זה עלול להיות בעייתי ולהרוס את הרצועות.
  5. את התבנית הנשלפת מנקים עם מים וסבון כלים, אם צריך מוסיפים מסיר שומנים קר. מרססים, מחכים, שוטפים היטב.
  6. גם אחרי שניקיתם יש ריח רע מהתנור? זה מה שאפשר לעשות: 2 לימונים סחוטים, 2 כוסות מים מכניסים לתוך קערה חסינת חום והפעילו את התנור עם הקערה בפנים למשך 20 דקות בחום גבוה.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס