איך לשמור על סמרטוטים לא מסמורטטים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לשמור על סמרטוטים לא מסמורטטים?

תמונה גרסת הדפסה

איך לשמור על סמרטוטים לא מסמורטטים?

מה חשוב לדעת על הסמרטוטים, כיצד לטפח אותם ולדאוג להם בתוך אורח החיים התובעני, כלומר טובעני, שהם מנהלים?

איכות הניקיון תלויה מאד בפרטים הקטנים וביניהם הסמרטוטים והמטליות שבהם אנחנו משתמשים. סמרטוט צריך להיות עמיד, לא להשיל סיבים וחוטים, לנגב ולנקות היטב את הרצפה וכל משטח אחר בבית, לספוג מספיק מים, להיסחט טוב והכי חשוב – לא להסריח. כשאנחנו מוצאים סמרטוט מושלם, אנחנו ממש לא רוצים להשתמש בו מספר פעמים בודדות ולזרוק וזו בדיוק הסיבה שהחלטנו לתת לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על הסמרטוט שלכם לאורך זמן.

מילה אחת על כל הסמרטוטים

אל תקנו סתם סמרטוט. תקנו אחד איכותי, שגם אם יהיה קצת יקר, לאורך זמן הוא גם יביא תוצאות וגם לא תצטרכו להוציא כסף שוב. מומלץ מאד לבחור במטלית אנטי בקטריאלית או  מיקרופייבר מהסוג קצת עבה, שסופג ומנגב מעולה. צבע? לא משנה, מה שאתם אוהבים, משתלב טוב עם צבעי המטבח או ארון חומרי הניקוי וגם רואים עליו את הלכלוך.

סמרטוטי רצפה

אל תעשו חור בסמרטוט כפי שעשו הסבתות והאימהות שלנו. חבל. השקיעו במגב, רצוי עם ידית עץ ו"מחזקים" משני הצדדים של הסמרטוט. מגב טוב ועמיד יעלה קצת יותר יקר, אבל זה עדיין עניין של הבנה שההשקעה תחזיר את עצמה די מהר, תוך כמה שטיפות. פורשים את הסמרטוט על המגב, מהדקים ומתחילים לשטוף. את הסמרטוטים הקטנים יותר אל תקרעו לחצאים או רבעים.

מטליות מטבח

ישנם סוגים רבים של מטליות מטבח – החל ממגבונים חד פעמיים ספוגים באקונומיקה ועד מטליות אנטי-בקטריאליות שמחטאות כל משטח למשעי. מומלץ שיהיו במטבח מספר סוגים של מטליות, לסוגי ניקיון שונים. אין שום סיבה ללכלך מטלית רגילה באקונומיקה שתכתים אותה, כשאפשר להשתמש במגבון חד פעמי שעושה עבודה מעולה ולהיפך – אין סיבה לבזבז מגבונים חד פעמיים לניקוי אבק או משטח שאינו זקוק לחומרים פעילים וכל מה שצריך זה רק מטלית שסופגת טוב.

מטליות מחומר אנטי בקטריאלי להיגיינה וליקיון

מטליות רב תכליתיות

מתאימים לניקוי בכל מקום – גם של רהיטים או חרסינות באמבטיה ושירותים, ברזים ועוד. שימו לב שהיום ניתן לרכוש מגבונים ייעודיים לכל פעולה – למשל מגבונים עם חומר להסרת אבנית או מגבוני אקונומיקה. ללכלוך קשה יותר מומלץ להשתמש בצמר פלדה או סקוטש-ברייט. בסופו של דבר, מה שישמור על המטליות שלכם זה השימוש הנבון בהן ובהתאם למטרתן המדויקת.

אל תכעסו – תכבסו

אין דבר יותר מגעיל מסמרטוט או מטלית מסריחים. כדי שזה לא יקרה, הקפידו לשטוף היטב את הסמרטוטים לאחר השימוש, ואל תשאירו אותם מקופלים, אלא פרשו לייבוש. פעם בכמה זמן אפשר לכבס את הסמרטוטים שלכם, אבל שימו לב! שלא לכבס סמרטוטים שנעשה בהם שימוש באקונומיקה, פן תהרסו לעצמכם את הבגדים.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס