איך לסדר צעיפים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לסדר צעיפים

תמונה גרסת הדפסה

איך לסדר צעיפים

הם יפים, הם מחממים והם פריט חובה בחורף. אבל איך עושים סדר בכל הצעיפים שיש לנו ככה שגם נמצא אותם? טיפ סידור של "אדונית הארונית"

הבת שלי ואני מאד אוהבות צעיפים. אנחנו כל כך אוהבות אותם, שהחלטנו לעשות אוסף של כאלו. מתברר שממש קל לאסוף צעיפים, וגם ממש קל להגיע לכמות לא הגיונית של למעלה מ-150 צעיפים, ואז לגלות שבעצם, עבר לו החורף כולו ולבשנו אולי שלושה מהם. למה? כי בעצם זה לא תמיד נח, ולא תמיד אנחנו זוכרות שהתכוונו ללבוש צעיף ובעיקר כי היה לנו קשה למצוא את הדרך לארגן אותם ככה שגם נראה מה האופציות שלנו.

פעולה ראשונה שעשינו היתה להיפרד מ-120 צעיפים. חילקנו במסיבת הנר הראשון של חנוכה לכל בני המשפחה צעיפים. ארזנו אותם יפה ומקשישת הסבתות ועד לקטנטנת האחייניות – כולם שמחו לקבל מתנה, לפתוח וללבוש.  ככה נפטרנו בערך משלושים צעיפים. את האחרים תרמנו לעמותה שמטפלת בבני נוער חסרי בית. זה היה החלק הקל.

צעיפים מסודרים במגירה

עכשיו נשארנו עם שלושים צעיפים שהחלטנו שאנחנו עדיין רוצות. לשמחתי, באותה תקופה החליטה הנערה שהיא כבר גדולה מספיק כדי לשחרר את כל גיליונות "מעריב לנוער" שאספה. הגיליונות הועברו לבת השכנים הצעירה ואני נותרתי עם ארבעה מחזיקי מגזינים ריקים. ואז הדלקה נורה מעלה ראשי ו"טינג " גדול נשמע בחדר. גלגלתי את כל הצעיפים לנקניקים גדולים, השכבתי את מחזיקי המגזינים על צידם והנחתי את הצעיפים זה על זה בתוכם. ככה יכולנו לראות את כל המלאי פרוס לפנינו, ופעולת ההוצאה וההכנסה של הצעיפים נהיתה פשוטה ונוחה.

יש עוד כל מני שיטות לארגון צעיפים, ובהם מיני קולבים ומתלים. אני מכירה מישהי שתולה את הצעיפים שלה על המעקה של המדרגות בבית. כמובן שכל השיטות האלו ראויות, אבל לי תמיד יש הרגשה שהצעיפים תופחים למין כדור ענקי שתלוי על בלימתו של הקולב, תופסים המון מקום בארון ובעצם קשה לראות ולזהות אותם. וגם אם כן זיהיתם אותם, הם ניצלו את ההזדמנות ופיתלו את עצמם זה מסביב לזה, רק כדי לאתגר את השלווה הפנימית שלכם. אז למי שיש מעט צעיפים – זאת בהחלט אפשרות.

ולמי שאין מעט צעיפים או שאין לו מחזיקי מגזינים מיותרים, אני ממליצה על קיפול של הצעיפים (אחד הפריטים הנוחים לקיפול, בסך הכל) או גלגול שלהם והנחתם זה לצד זה בתוך מגירה או סלסילה שתוצב מתחת לתליה בארון. את הצעיפים הממש קטנטנים, אלה שנוטים לנזול לכל הכיוונים וקשה לשלוט בהם, אפשר לשים בעוד סלסילה קטנה שתתן להם הרגשה שהם מוגנים ובשליטה.

חורף חם ונעים.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס