איך לאחסן ולסדר משחקים וצעצועים בחדר ילדים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לסדר משחקים וצעצועים?

תמונה גרסת הדפסה

איך לאחסן ולסדר משחקים וצעצועים בחדר ילדים?

ולמה יש לנו יותר מדי מהם? "אדונית הארונית" עם הכתבה שתעשה לכם סדר בחדר הילדים

מכירים את הסיפורים האלו – איך פעם כל מה שילדים שיחקו איתו זה גלעין של משמש ועטיפה של מסטיק? אז היום זה לא ככה. עוד בבטן אימו מתחיל הצאצא לקבל מתנות. בכל קניה של ממתק – מתנה. יום הולדת שנה? מתנה. נפל וקיבל מכה? מתנה. בעצם, מתנות. והמון. מכל הסוגים ומכל המינים. המון פלסטיק שארוז בעטיפות עצומות וצבעוניות. ממטבחים ומכוניות כמעט בגודל מלא, ועד שקיות מעוצבות ובהן חלקיקים קטנים ומרובים שצריך לאסוף אחרי חמש הדקות שבהן המשחק עוד עניין את יורש העצר.

פעם עשיתי ניסוי עם אמא מבוהלת: לקחנו מחצית מבובות הפרווה של הילדה שלה. מדובר היה במשהו כמו חמישים בובות ואני לא מגזימה. אלו היו חמישים הבובות שהילדה לא צורכת באופן ישיר ובלתי פוסק אלא סתם כאלו שחייה אינם חיים בלעדיהן. שמנו את כל הבובות בשקית כתומה וגדולה והעלנו למדף הכי עליון בארון. חצי שנה אחר כך, כשהגעתי שוב לאותה דירה, השקית שכנה שם, מעלה אבק ונטושה. היא הורדה ונמסרה לתרומה באותו רגע. הילדה אפילו לא הרגישה בחסרונן של אותן בובות יקרות. ולמה? כי כשיש לילדים כל כך הרבה משחקים הם מתבלבלים. הם מזלזלים. הם משתעממים הרבה יותר מהר.

לכן עצתי הראשונה היא לתרום ולתרום ולתרום. מצדי תעבירו את המשחקים לגן וככה תדעו שגם הינוקא שלכם זוכה לשחק בהם. אבל גם עוד שלושים ילדים אחרים. ועדיף יותר – להעביר לאלו שידם אינה משגת. ויש כאלו הרבה.

מהמשחקים שהשארתם כי הם חיוניים לעולמם הפנימי של ילדכם, קחו חלק והחביאו בארון. ביום של גשם, כשאי אפשר לצאת החוצה, או כשהילד חולה – זאת הזדמנות מצוינת להוציא משחק "חדש".

את שאר המשחקים נסו לסדר ככה שהילד יוכל לקחת לבד את מה שאתם מסכימים שהוא ייקח לבד – מכוניות גדולות, כדורים, תחפושות ועוד חפצים שלא מתפזרים לאלפי חלקים. את המתפזרים שימו על מדף שיאפשר לכם יותר שליטה בהוצאה שלהם.

פאזלים מעץ אפשר לשים בתוך תיקיית פלסטיק משרדית. ככה החלקים שנוטים ליפול ולהעלם יישארו לפחות בסמיכות. פאזלים אפשר לשים בשקית זיפלוק ורק אז בתוך הקופסה שלהם. את הלגו מותר ורצוי לערבב לתוך קופסה ענקית אחת, ולשמור רק את החוברות המצורפות לאריזה. אין סיבה לשמור את האריזות העצמות שתופסות כל כך הרבה מקום. הילד קשור במיוחד לתמונה על האריזה? – גזרו את התמונה וצרפו למשחק.

קופסאות שקופות וארגזים יכולים להקל על המיון – חיות, גיבורים קטנים, כלי נגינה, אביזרי ספורט, איפור וטיפוח, כלי מטבח. אם הקופסאות והארגזים אטומים – אפשר להדביק עליהם מדבקה עם ציור שמסמל את התוכן – פיל או טרקטור או מחבת.

מומלץ להשאיר מגירה או ארגז אחד שבהם מותר לשים כל מני דברים בערבוביה. הכי כיף לחטט ולמצוא דברים.

והכי מומלץ, לחכות לפעם הראשונה שהילד יגיד "משעמם לי" ולהושיב אותו למיין את כל הקלפים וחיילי המשחק ולהחזיר אותם לקופסאותיהם.

 

כתבות נוספות

לא כדאי לפספס