איך לסדר מצעים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לסדר מצעים?

תמונה גרסת הדפסה

איך לסדר מצעים?

מתברר שאנחנו אוהבים מצעים. והרבה. מה שאנחנו שוכחים זה שמצעים תופסים המון מקום בארון. המון. אז איך מסדרים? ככה:

בבואנו לסדר את המצעים, כדאי דבר ראשון להוציא אותם מהארון, למיין אותם לגדלים – מיטות זוגיות, בודדות, מעבר ותינוקות, אחר כך למחלקות – סדינים, ציפות וציפיות.

ואז לעצור הכל ולעשות חשבון נפש: כמה מצעים אנחנו באמת צריכים? גם אם לוקחים בחשבון שיש סט אחד על המיטה, ועוד סט בכביסה ועוד אחד שנגיד נשפך עליו השוקו של הילד ועוד אפילו סט אחד לאורחים שפתאום יפתיעו – האם אנחנו באמת צריכים עשר ציפות זוגיות?

ובכן, התשובה היא - לא.

אז שימו את המצעים שאתם פחות אוהבים - אלה שמגרדים או שמחליקים מהם בקיץ - בצד. אתם יכולים לשים את כולם בתוך אחת הציפיות המיותרות ולחסוך בשקית. כשתגמרו לסדר את המצעים תוכלו לתרום את המיותרים לויצ"ו, או לקחת אותם לווטרינר הקרוב למקום מגוריכם. הוא מאד ישמח וישתמש בהם לטובת בעלי החיים שזקוקים לאשפוז אצלו. דרך אגב, גם מגבות שאין בהן צורך או רצון יותר אפשר להעביר לאותו וטרינר.

את המצעים שאתם כן אוהבים נסו לחלק לסטים תואמים – ציפה, ציפיות וסדין - שיראו טוב על המיטה. קפלו את הסדין לקובייה כמיטב יכולתכם. זה לא ממש משנה אם זה יוצא יפה ותיכף תבינו למה... קפלו את הציפה למלבן נאה אבל עצרו קיפול אחד לפני הסוף. הניחו את הסדין והציפיות בתוכו וקפלו את הקיפול האחרון עליהם. ככה שבעצם תקבלו קובייה אחת ענקית, שמכילה בתוכה את כל מה שתצטרכו בבואכם להחליף מצעים. את הקובייה הניחו בארון ככה שרק החלק הסגור והחלק והיפה נראה לעין.

אם המקום מאפשר את זה – אני ממליצה לשים כל סט של מצעים בארון בחדר שאליו הוא שייך. אין שום סיבה שתשנעו מצעים מחדר לחדר כשהם יכולים לגור בסמיכות למיטה.

ועוד המלצה קטנה הקשורה למצעים: כדי להקל עליכם בהכנסת שמיכת הפוך הזוגית לציפה, מלאכה שאני מוצאת כמרגיזה ומתסכלת במיוחד, אני ממליצה לבדוק פעם אחת ולתמיד איזה צד של השמיכה הוא הרוחב שלה, ואיזה אחד הוא האורך. לסמן עם טוש לא מחיק את אחד הצדדים (אני שכחנית גדולה, אז באמת כתבתי "רוחב" על הצד הנכון), וככה להקל, ולו במעט, על הטרדה הזאת.

שינה מצוינת!

כתבות דומות

לא כדאי לפספס