איך לסדר את המטבח? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לסדר את המטבח

תמונה גרסת הדפסה

טיפים לסידור וארגון המטבח

הוא אחד החדרים הכי חשובים ושימושיים בבית. אז איך מסדרים אותו בצורה יעילה ושומרים עליו מסודר?

המטבח הוא אחד החדרים הכי פעילים בבית, וגם זה שמכיל הכי הרבה פריטים – גדולים וקטנים. מכיוון שכך, כשמחפשים את המרית תוך כדי שהחביתה משחימה במחבת, כדאי לא לבחוש במגירות מלאות חפצים חדים, או בהרים של סירים מקרקשים בעוד ניחוח של ביצים נשרפות מתפשט באוויר. במקום זה נסו לסקור את המטבח שלכם בעין מפוקחת: מה יהיה המקום ההגיוני ביותר לכל חפץ והנוח ביותר להגעה?

הזמן שבו אתם מעבירים את הדברים לביתם החדש הוא גם הזמן המצוין לתהות לעצמכם למה בעצם אתם צריכים שלושה סוחטי לימון, חמש פומפיות וארבעים כפות עץ. אתם לא, דרך אגב. זה הזמן להעביר הלאה את מה שאתם לא צריכים, ולצמצם כמויות.

את תבניות האפייה והמערוך כדאי, למשל, לשים במגירות מתחת לתנור או בסמיכות אליו. אפשר לצרף אליהם את ניירות האפייה, קורצני העוגיות וכל פריט שמרגיש לכם שייך לקטגוריית "אפייה".

את הסירים כדאי לשים קרוב לכיריים, ואם המקום מאפשר – נסו לשים את הסירים במגירה אחת, ואת המחבתות והמכסים במגירה אחרת.

את מכשירי החשמל שימו יחד. את כל אביזרי העזר של מעבד המזון או המיקסר שימו בקופסת פלסטיק אחת. ככה תוכלו פשוט לשלוף אותה מהארון, לקחת את מה שאתם צריכים ולהחזיר, בלי להצטרך לזחול לתוך הארון.

במגירות נסו לחשוב מה נכון לשים איפה – את הסכו"ם כדאי אולי לשים במגירה הקרובה ביותר לשולחן האוכל והרחוקה ביותר מהכיריים. ככה יוכלו הילדים שלכם לערוך את השולחן בזמן שאתם מבשלים. את כל הדברים הגליליים – ניילון נצמד, נייר אלומיניום, שקיות סנדוויץ' וגם את המגבות, שימו במגירה אחת. אם ישנה אפשרות – שמרו למגירה אחת ל"כל מיני" – גומיות, סוללות ועוד דברים שמתגלגלים למטבח. במגירה הזאת מותר לשים הכל בתנאי שברגע שהיא מלאה – מוציאים את הכל וממיינים קצת, ולא פולשים למגירה אחרת. בכל מקרה, סלסילות קטנות, אפילו כאלו שבהן קונים פטריות או עגבניות שרי, יכולות לעזור לחצוץ בין פריטים קטנים ולהקל על מציאתם.

בארונות העליונים ממש אפשר לשים כלים חד פעמיים למסיבות ופיקניקים (בסלסילה כמובן), כלי אירוח שיוצאים לעתים רחוקות, את הסרוויס של סבתא ומחלקה שאני קוראת לה "שבתות וחגים", ובה יש את הקישוטים לסוכות, צלחת הפסח, סביבונים וחנוכיות ואת הדגל ליום העצמאות.

כדאי לסדר בכל יום מגירה או מדף או ארון, ולא לנסות לסדר הכל ביום אחד. מיינתם מגירה, טפחו לעצמכם על השכם ולכו להתפנק בחביתה טעימה.

כתבות דומות

לא כדאי לפספס