איך לכם פתח ניקוז בבית? ככה תשטפו את הרצפה - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לכם פתח ניקוז בבית? ככה תשטפו את הרצפה

תמונה גרסת הדפסה

איך לאן להוריד את המים? ככה תשטפו את הרצפה

שטיפת רצפה יכולה להיות מטלה מייגעת וזו כנראה הסיבה שהמציאו את פתחי הביוב – כך אפשר לשפוך מי סבון ואז לגרוף אותם וזהו, סיימנו. העניין מסתבך, מתברר, כשאין לנו פתח ביוב בבית

איך עושים ספונג'ה מושלמת? קודם כל מרימים את הכל למעלה, מגלגלים את השטיחים, מטאטים, ממלאים דלי עם מים, מוסיפים נוזל ניקוי ושופכים אותם על הרצפה ומפזרים עם הסמרטוט. גורפים עם המגב לפתח הביוב ולסיום מעבירים סמרטוט כדי לייבש (לא חייבים, לעתים רק הגריפה המספיקה).

אבל מה לעשות לאלה שלא התמזל מזלם ואין להם פתח ביוב, או פתח ניקוז בבית? פתח ביוב או פתח ניקוז זה חור ברצפה במקום הכי נמוך בבית, בדרך כלל באמבטיה, במרפסת או במקלחון, אליו מתנקזים המים.

כששוטפים את הרצפה, מנתבים את המים לכיוון הפתח הזה וכך אין צורך בסחיטות חוזרות ונשנות של הסמרטוט. אבל בבתים שבהם אין מרפסת פתוחה או מקלחון, אין גם פתח ביוב/ניקוז. האם אנשים שאין להם פתח ביוב בבית נועדו לנצח לשטוף את הרצפה עם סמרטוט, לסחוט אותו אחרי כמה ניגובים, ללכלך את הידיים ולסבול מכאבי גב? אל דאגה, יש לנו כמה רעיונות.

קודם כל, אם יש לכם בבית פרקט או רצפת עץ, אין ברירה, אותם תצטרכו לשטוף אותן עם סמרטוט לח וחומר ניקוי מיוחד. מים עודפים עלולים לגרום נזק לרצפות מסוג זה וזה בהחלט לא משהו שהייתם רוצים.

פתרונות יצירתיים לשטיפת רצפה ללא פתח ניקוז

אבל אם יש לכם רצפה שלא "מפחדת" ממים, אבל אין פתח ניקטז – מה עושים? איך לשטוף את הרצפה בלי להתאמץ, להתכופף ולעבוד קשה מדי. דרך אחת – לקנות שואב אבק רטוב שמסוגל לשאוב גם מים. דרך נוספת – לקנות מגב מיוחד שמאפשר סחיטת סמרטוט על ידי מנגנון מיוחד כשהסמרטוט נשאר על המגב.מטלית מיקרופייבר שופרסל

פתרון נפלא הוא לרכוש מוט מגב עם שפריצר מובנה. מדובר במיכל שמתלבש על המוט, לתוכו ממלאים מים עם סבון ובכל רגע נתון אפשר להשפריץ ממנו מים ומיד לנגב אותם. כך תשיגו שתי מטרות. גם תשטפו את הרצפה עם מים (אבל לא הרבה מדי) וגם לא תצטרכו בכל פעם להתכופף כדי לספוג אותם. כל מה שצריך זה למלא את המיכל בסיום כל שימוש ולשטוף את המגב אחרי ששטפתם את הרצפה במלואה.

טיפ מדליק לכל מי שרוצה שהבית שלו יהיה ריחני אחרי הניקיון – הוסיפו פקק של מרכך כביסה לדלי עם המים. זה לא רק יגרום לכל הבית להריח נפלא, אלא גם יישאר לאורך זמן.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס