איך לאחסן נעליים? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך להתמודד עם ערימות הנעליים בבית

תמונה גרסת הדפסה

איך לאחסן נעליים?

לרובנו יש המווון זוגות נעליים. אז איך מסדרים אותן גם אם אין לכם עודף מקום בבית? קבלו כמה טיפים שימושיים ומעוצבים

אחרי מחקר אנתרופולוגי מעמיק הגעתי למסקנה שהחיבה הגדולה שהמין האנושי מפגין כלפי נעליים (ותיקים), נובעת מהעובדה שנעליים כמעט ואינן מושפעות מתנודות במשקל. לכן רכישה של נעליים תמיד מלווה בתחושות שביעות רצון והתאמה מלאות, וגם המחשבה שבטח הן ישמשו עוד הרבה שנים גורמת למוח האנושי לשכנע את עצמו שבעצם הרגע חסכנו כסף.

רק שנעליים אי אפשר לקפל או להכניס לשקיות ואקום, ולנעליים לפעמים אין ריח של חבצלות, ולכן לא תמיד כדאי שיהיו בארון סגור. והבעיה הגדולה מכולן היא שלרובנו אין חדרי ארונות במטראז' של דירת שיכון ממוצעת.

אני מאד אוהבת ארונות נעליים. בעיני זה פתרון ממש לא רע לאחסון שלהן. גם ארון רגיל, צר ופשוט ובו המון מדפים שאפשר לכוון את הגובה שלהם, יכול להיות פתרון מעולה. ואם יש לארון הצר והארוך הזה מראה בצידו החיצוני, הוא יכול להיות רב משימתי.

ואם אין את כל השטח הזה? אזי אני מציעה להצטייד בכמות נאה של קופסאות נעלים ריקות, רצוי בגדלים שונים. בקופסאות האלו אפשר לשים את כל הנעלים שלא רלוונטיות לעונה הנוכחית, להניח אותן על רצפת ארון הבגדים הרגיל, מתחת לתליה, ועליהן להניח את הנעליים הנלבשות. את הנעליים כדאי להניח ככה שנעל אחת חרטומה פונה לפנים ואילו זוגתה מפנה אלינו את חלקה האחורי. זה גם נותן שיק של הוליווד, וגם מצמצם את המקום שהן תופסות. כפכפים ונעלי סירה אפשר להניח על צידן, רגליים לראש, וכל זוג מפנה את סוליותיו לרעהו, ולאחסן במגירה, או בסלסלה.

את כל הציוד הקשור לנעליים – שרוכים, משחות נעלים, ספריי לריח טוב, ספידות וכו' - כדאי לשים באזור הנעליים, כדי שתוכלו לתפעל אותו ברגע הנכון ולא ללכת לחפש אחריו בכל הבית.

ושוב, נדרשת אמת פנימית – הנעלים האלו לא נוחות? בעצם קטנות או גדולות עליכם? הרבה פחות יפות ממה שחשבתם בחנות? אז מה זה משנה שהן עלו המון? זה יהפוך אותן לנוחות יותר? לא. תעבירו הלאה (אבל רק אם הן באמת במצב ממש חדש ומשובח. מי שמקבל חפצים משומשים גם ככה לא נמצא בשיא ההרגשה הטובה. אין צורך לגרום לו להרגיש רע יותר...). גם תעשו טוב וגם יהיה לכם יותר מקום וגם תירוץ לקנות נעלים חדשות.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס