איך לארגן ולאחסן את התרופות בבית? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לארגן את התרופות בבית?

תמונה גרסת הדפסה

אחסון תרופות

לכולנו יש בבית המון תרופות ואביזרים רפואיים, לא כולם נחוצים. "אדונית הארונית" מסבירה איך עושים סדר בכל הבית מרקחת הזה

אני לא יודעת איך זה עובד בתפוצות אחרות אבל אם הבתים שבהם ביקרתי מעידים על הרוח הישראלית, הרי שכולנו -

א. רוקחים בפוטנציה,

ב. אכולי חרדות ומוכנים ליום הדין,

וג. באופן כללי אוהבים לאגור דברים, שיהיה.

ברוב הבתים יש מספר מוקדים שבהם מוחזקות תרופות. יש את חדר האמבטיה המסורתי, שבו מגירות עולות על גדותיהן בתרופות, משחות, אביזרי חבישה, מדי חום ועוד חלקי פארם נבחרים. במטבח בדרך כלל יש עוד שורות של בקבוקונים, פלסטרים עם ציורים, אקמולי או שניים ומזרקים עם שנתות שמתיידדים עם הכפיות במגירה שלהן. חוץ מזה, גם ליד המיטה יהיו כמה עמדות עם דברים שנזכרים בהם רק ברגע האחרון.

כל זה בסדר גמור מבחינתי, כל עוד יש מספיק מקום להניח את הספר שקראתם לפני השינה, התרופות נמצאות בסביבה שאינה פוגעת בהן ושהן עצמן לא מסכנות אף עולל תמים שעלול לחשוב שהן, נגיד, ממתק.

לכן, כדאי לבדוק אחת לכמה זמן שהתרופות שיש ברשותכם עדיין נחוצות לכם, ושהן בתוקף.

את מרבית התרופות אני מציעה להחזיק בקופסאות סגורות ושקופות באחד הארונות, ודווקא לא בחדר האמבטיה שנוטה ללחות שלא עושה להן טוב. מדף גבוה ורחוק מהישג ידם של ילדים אך נוח להגעה שלכם יהיה מצוין.

כדאי להפריד בין התרופות ולהקצות להן את הקופסה שלהן, ובין ציוד החבישה, שיכלול גם פולידין, אלכוהול ואולי מספרים קטנים ושיקבל את הקופסה השקופה של עצמו.

קופסה שיכולה להישאר בחדר האמבטיה היא זו של ציוד ששומרים לנסיעות – בקבוקי שמפו קטנים, מכסים של מברשות שיניים, תכשירי נגד יתושים.

גם הדברים שמבחינתכם צריכים להיות בחדרים אחרים, פומביים יותר, יכולים להיכנס לתוך קופסה, ואם זו קופסה או צנצנת שגם ייצוגיות זה בכלל יהיה משובח. ככה יהיה לכם קל למצוא את הדברים ועדיין יישמרו הסדר וגם הפרטיות שלכם.

תרופות שכבר אין בהן צורך אפשר לנסות לתרום. יש את חברים לרפואה, תרופות וסיוע בשעת צרה, ויש את המרפאה של הפליטים שתשמח לקבל תרופות.

בכל מקרה - אל תזרקו את התרופות לפח! בכל סניף של קופת חולים אפשר להשאיר תרופות וככה לא ייגרם זיהום סביבתי.

בריאות לכל!

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס