איך לארגן את המזווה? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לארגן את המזווה?

תמונה גרסת הדפסה

איך לארגן את המזווה?

ככה שנדע מה יש בו, שלא נחזיק מכולת קטנה בבית ובטח שלא מוצרים פגי תוקף. "אדונית הארונית" משתפת מנסיונה

לפני כמה שנים הלכנו, אב הבית ואני, לייעוץ – איך לצאת מהמינוס הנצחי שבו היינו שרויים. באחד המפגשים נתנה לנו היועצת תרגיל מאתגר: לא לקנות אוכל במשך שבוע שלם. מותר היה לנו לקנות רק לחם וחלב, ולהשתמש רק במה שיש לנו בבית. בצורה מפתיעה - שרדנו כדי לספר. חיסלנו מצבורי מזון, גיוונו בתפריט, ספגנו טענות ומענות ותלונות על הזנחה מיוצאי חלצינו ולא אמרנו נואש. את כל זה אני מספרת לכם רק כדי שאחרי שתגמרו לקרוא את הכתבה הזאת תלכו למזווה שלכם, או הארון במטבח שמשמש על תקן מזווה. שימו את כל האוכל היבש, פתוח וסגור, על השולחן או על השיש. עכשיו זה זמן מצוין לבדוק אם המדפים והמגירות שהתרוקנו זקוקים לאיזה מטלית אוהבת שתעבור עליהם.

אחר כך אפשר להתחיל להחזיר את הדברים למקומם:

את כל קופסאות השימורים שימו יחד, כשהן מחולקות לנושאים – כל מה שקשור לעגבניות בטור אחד, כל הסרדינים והטונות יחד, ככה שהקופסה הקדמית ביותר מעידה על הקופסאות שנמצאות מאחוריה.

את כל הבקבוקים במקום אחד – השמנים, החומצים והרטבים. את הקטניות שימו כשהשקיות עומדות בסלסילה. ככה תוכלו לשלוף את הסלסילה כולה, לראות את התכולה שלה, להוציא מה שצריך ולהחזיר. את השקיות שכבר פתחתם, סגרו בגומיה או בקליפס והציבו בקדמת הסלסילה, כדי שלא תפתחו נוספות. את הקמחים שימו יחד, שוב, עדיף בסלסילה. את כל הבקבוקונים והשקיות הקטנים שקשורים לאפייה – אבקת אפייה, סוכריות צבעוניות וצבעי מאכל, שימו בקופסה אחת. את הממתקים והחטיפים שימו רחוק מהישג ידם של הילדים או דווקא בהישג ידם של הילדים, תלוי במדיניות הפרטית שלכם.

את התבלינים אני גם ממליצה לשים בקופסה פתוחה, אלא אם יש לכם ממילא מגירה ייעודית. כדאי לרשום על מכסי התבלינים מה יש בתוכם כדי לראות ולמצוא את התבלין הרצוי גם במבט על. בכלל, סימון הסלסילות יכול להקל גם עליכם וגם כנגד בני הבית האחרים שלא יוכלו לטעון יותר שלא ידעו איפה המקום של הדברים.

כמובן שמה שפג תוקף אפשר לזרוק. כמובן שאת מה שאתם יודעים שלא תשתמשו בו – אפשר לתת.

גמרתם לסדר וכל הקופסאות, צנצנות, סלסילות ושקיות עומדים כחיילים? עצרו רגע, הסתכלו ושימו לב כמה יחידות יש לכם מכל מין. אם יש לכם, נאמר, עשר קופסאות שימורים של חלב קוקוס, אולי אפשר להימנע מקניה של קופסה נוספת בפעם הבאה שאתם בשופרסל?

בכל פעם, לפני שאתם יוצאים לקניה, הסתכלו על טורי המזון במזווה שלכם, תנו לעצמכם טפיחה על השכם כמה הכל מסודר ותחליטו מה באמת אתם צריכים לקנות. 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס