איך לארגן את הדברים בבית ככה שתוכלו למצוא אותם? מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לארגן את הדברים ככה שתוכלו למצוא אותם

תמונה גרסת הדפסה

איך לארגן את הדברים בבית ככה שתוכלו למצוא אותם

ובלי לבלגן את כל הבית. כי סדר אמיתי הוא היכולת למצוא כל פריט שאתם מחפשים במינימום זמן ואנרגיה

לכל איש יש שם שנתנו לו אביו ואמו. אישה חכמה היתה זלדה, ואני נתלית על ענפים גבוהים שכמותי, שיניתי קצת את השורה ל"לכל מדף יש שם".

כי מה זה בעצם סדר? סדר זה הרבה יותר מ"שיהיה יפה", או "שיהיו משטחים ריקים". סדר אמיתי הוא היכולת למצוא כל פריט שאתם מחפשים במינימום זמן ואנרגיה.

כולם מכירים את ההרגשה המתסכלת כשמחפשים משהו שבוודאות נמצא בבית, ואין לנו מושג איפה. גרועה ממנה ההרגשה האדיוטית שמשתררת בנו אחרי שאנחנו מתייאשים וקונים שוב את אותו פריט, וכשאנחנו ניגשים להניח אותו במקומו – אנחנו מוצאים את ידידנו, הפריט הוותיק, מתבונן בנו בתדהמה כאילו אומר: "איפה אתם? שעות אני כבר מחכה לכם...".

כדי לנסות לצמצם כמה שאפשר את הכאוס המתלווה לחיפוש קדחתני בבית, נסו לתת לארונות, מדפים ומגירות בבית שמות שיקלו גם על מציאת הדברים וגם על הנחתם במקום כשצריך.

ארונות עם מדבקות שאומרות מה יש בתוכם

אז לכולם יש את "מגירת הסכו"ם", אבל אפשר לחשוב גם על "המדף של שבתות וחגים", שם יונחו קישוטי הסוכה, הקערית בצורת תפוח לראש השנה, צלחת הסדר, שבע החנוכיות שהילד עשה בגן ודגל ישראל שקיבלתם שוב עם העיתון. או "הארון של ציוד הטיולים והצופים", ובו שקי השינה, מזרני השטח, התרמילים לטיולי שטח, תרמילים לטיולים קצרים, תרמילים של 400 ליטר שצריך רק בערב כשמגיעים למחנה ואלו עם השלוקרים, ופנסי הראש, והיתדות והחבלים, והמגבות המתייבשות מהר ו... הבנתם את הרעיון.

פתקיות בארון הבגדים

אפשר גם לתת בהם סימנים כמו "האלבומים בארון הירוק", ו"כלי העבודה נמצאים על השולחן של הרגל האחת". העיקר, כשמישהו מחפש משהו, יהיה לו די ברור איפה הוא יכול למצוא אותו.

כמובן – שאם רוצים שהשיטה הזאת תצליח, אין מנוס מלהחזיר דברים למקומם. אחרת, עצלות שחוסכת עשרים שניות של עבודה יכולה לעלות לכם בחצי שעה של תלישת שיערות, טיפוס על סולמות והטחת עלבונות בבני הבית לשלושה דורות אחורה. לא חבל?

כתבות דומות

לא כדאי לפספס