איך לאחסן שקיות ניילון? - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

איך לאפסן שקיות

תמונה גרסת הדפסה

אחסון שקיות ניילון

בלי לבקר אצלכם בבית, "אדונית הארונית" בטוחה שיש לכם יותר מדי שקיות. אז מה עושים איתן?

מאז נכנס לתוקפו חוק השקיות, המוני בית ישראל אוגרים שקיות. גדולות וקטנות. כאלו מרשרשות של הסופר, וכאלו של חנויות בגדים ונעלים. שקיות נייר ושקיות בד ובעיקר – את השקיות הרב פעמיות הגדולות, ובראשן המלכות – השקיות הכחולות של איקאה.

מצד שני, אני מסופקת אם אפילו אחוז מאזרחי המדינה באמת יוצא בבוקר ואומר לעצמו: "המממ, אני ארצה לעבור בסופר אחר כך אז כדאי שאקח כמה שקיות מרשרשות לשים בהן את הירקות, ואולי עוד שקית רב פעמית, ואולי גם שקית אחרת בשביל הספר שאקנה בקניון". וגם מהאחוז הזה, אני בטוחה שמחצית שוכחים את הכוונה היפה הזאת עוד בטרם גמרו לחשוב אותה.

למעשה הפרדוקס הגדול ביותר של חוק השקיות הוא שעכשיו לרובנו יש הרבה יותר מדי שקיות רב פעמיות בבית, וברור שכשאנחנו באמת זקוקים להן הן לא בסביבה.

אז הפתרון הכי טוב לשמירה על סדר בשקיות שלכם היא לצמצם את הכמות שלהן. לפחות בחצי, ואני אומרת את זה בלי לראות כמה שקיות יש לכם. תתחילו להשתמש בהן אולי במקום שקיות זבל. אולי כדי למלא אותן בכל הבגדים או החפצים שאתם מוסרים הלאה.

בשקיות הנייר אפשר לשים את העיתונים ושאר מיחזור הנייר וככה אפשר לזרוק אותן בשלמותן למתקן המיחזור. בשקיות הרב פעמיות אפשר לאחסן בגדים ששייכים לעונה אחרת. תהיו יצירתיים.

עוד דבר, שאותו אני מיישמת על עצמי הוא לתת לעצמי נזיפה קטנה, מלווה בעונש, אם שכחתי להביא שקיות איתי לחנות – להסתדר בלי. ואז אני מוצאת את עצמי עם שקית פירורי לחם בכיס אחד, שני תפוחים בכיס השני בעודי מאזנת בזהירות עוד ארבעה – חמישה פריטים בידיים ומקללת כל הדרך הביתה. זה גם עונש חינוכי וגם לא מכניס עוד שקיות הביתה.

בנוסף, כשאתם מגיעים לחנות שבה לא משלמים על שקיות ושואלים אתכם אם תרצו שקית – אל תענו אוטומטית בחיוב. חשבו אם אתם באמת זקוקים לשקית או שתסתדרו עם לשים את מה שאתם קונים בתיק.

ואת השקיות שכבר יש לכם – נסו לשים את כל השקיות הרב פעמיות מקופלות בתוך שקית רב פעמית אחת. את כל שקיות הנייר בתוך שקית נייר אחת וכו'. ככה תמצאו ממש מהר את השקית המתאימה לכם, וגם תוכלו להתרשם מהכמויות הנאות שצברתם.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס