איך לבחור מדיח? כל מה שצריך לדעת לפני שקונים מדיח - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

מה צריך לדעת לפני שקונים מדיח

תמונה גרסת הדפסה

מה צריך לדעת לפני שקונים מדיח

אין סטטיסטיקה מדויקת, אבל נדמה שכמעט אף אחד לא אוהב לשטוף כלים. יותר ויותר אנשים מעדיפים שהמדיח יעשה במקומם את העבודה, ביעילות, קפדנות ולא תאמינו – חסכנות. אז בין אם זה המדיח הראשון שלכם או שאתם מחפשים לשדרג – לפני הקנייה קראו את הכתבה הבאה

תמונה של כלים במדיח

קיימים עשרות סוגים שונים של מדיחי כלים, מבחינת הגודל, התפעול ואופציות השטיפה. איך לבחור נכון? צריך לבדוק קודם כל את הצרכים שלכם – האם אתם אנשים של הררי כלים בכיור או אנשי הכפית הבודדת? האם אתם אוכלים בבית או שרק מנשנשים אחרי יום עבודה ארוך? האם יש מקום במטבח? ניסינו לתת תשובות לכל הסוגיות החשובות.

רוחב (או יותר נכון קיבולת) המדיח

ברור שקודם כל צריך להבין כמה מקום יש במטבח. לאחר מכן – כמה אנשים בבית מייצרים כלים מלוכלכים? כל המדיחים מגיעים בגובה ועומק סטנדרטיים, 56-60 ס"מ ו-83-86 ס"מ בהתאמה. מבחינת הרוחב של מדיח צר ורחב, מדובר לכאורה בהבדל מזערי – 15 סנטימטר בלבד, אבל הקיבולת שונה מאד בין השניים.

אם למדיח הצר ניתן להכניס בו זמנית בין 7 ל-9 מערכות כלים, המדיח הרחב מסוגל להכיל בין 11 ל-15!

סוגי מדיח קיימים

מדיח כלים אינטגרלי מלא –

בעל גימור עץ שנראה כמו הארונות ולכן משתלב במראה המטבח שלכם בצורה מושלמת. פאנל ההפעלה שלו ממוקם על הדופן העליונה של הדלת. כשהמדיח סגור לא ניתן לגשת אל הפאנל או לשנות תוכנית, וזה אולי אחד החסרונות הגדולים ביותר שלו. זה, וגם המחיר שיקר משמעותית מהסוגים האחרים.

תמונה של מדיח כלים אינטגרלי מלא
מדיח אינטגרלי מלא

מדיח כלים חצי אינטגרלי –

משתלב בין ארונות המטבח בדיוק כמו המדיח האינטגרלי, אך הפאנל שלו נשאר חשוף, ולכן אם תסכימו להתפשר על אסתטיקה, תקבלו מדיח מעולה שגם אפשר לשלוט בהגדרות שלו במהלך עבודתו.

תמונה של מדיח כלים חצי אינטגרלי
מדיח חצי אינטגרלי (מימין לתנור). הפאנל חשוף

 

מדיח כלים פשוט –

המדיח הזה לא זקוק להתקנה בתוך ארון מטבח, הוא יכול לעמוד בפני עצמו ולכן מתאים מעולה למי שגר בדירה שכורה או שלא מעוניין כרגע לשנות את עיצוב המטבח. מדיח כלים פשוט יכול להגיע במגוון צבעים, ולכן בהחלט יכול להשתלב עם שאר מכשירי החשמל במטבח.

תמונה של מדיח כלים פשוט
מדיח פשוט


מדיח על השיש –

כשמו כן הוא, עומד על השיש ומיועד למטבח קטן או לבנאדם אחד או שניים שלא מבשלים הרבה.

תמונה של מדיח כלים על השיש
מדיח על השיש


תפעול המדיח

גם למדיחי כלים יש תוכניות הפעלה שונות המיועדות לשטיפה בסיסית, שטיפה עדינה, שטיפה מהירה או דווקא שטיפה יסודית לכלים מלוכלכים מאד. כמה חשוב שיהיו למדיח שלכם מגוון תוכניות שטיפה? תלוי בכם ובתקציב שלכם, כי כמובן מדיח עם ריבוי תוכניות יהיה יותר יקר.

קיימות גם שיטות ייבוש שונות שנבדלות ביניהן בעיקר באורך זמן וביסודיות, החל מהייבוש בסיסי על ידי החום שנוצר במדיח במהלך השטיפה (ולכן הייבוש לוקח הרבה מאד זמן ומותנה בכך שהשטיפה האחרונה הייתה בטמפרטורה גבוהה), דרך הייבוש במאוורר או שילוב של מאוורר וגוף חימום ועד השיטה היעילה – ייבוש על ידי טורבו וקונדנסור.

חשוב לשים לב לדירוג האנרגטי כשאתם קונים מדיח – גם מבחינת המים וגם מבחינת החשמל. לאיחוד האירופי יש דירוג אחיד ליעילות, שנמדד על ידי האותיות A עד G (כש-A=הכי יעיל, G=הכי בזבזני). בנוסף, לחלק מהמדיחים יש גם ציון ניקוי וציון ייבוש, שנמדדים גם הם באותו אופן. כך למשל מדיח עם ציון AAA הוא הכי יעיל מבחינת חסכון בחשמל ובמים, ניקוי וייבוש.

נוחות ופשטות

עצה אחרונה אך מאד חשובה! בחרו מדיח שנוח לכם לעבוד איתו, שהסידור הפנימי נראה לכם ושגם ניתן לשנות אותו, כי אתם יודעים, אנשים נוטים להשתנות. תראו שאת מסתדרים עם כל הכפתורים והאיתותים המסתוריים ושלא תצטרכו לדאוג לתקלות מרובות.

אז עכשיו, אחרי שעברנו צעד צעד על כל המאפיינים הדרושים, הנה המלצה אחרונה – אל תתנו למחיר נמוך של מדיח להרתיע אתכם. מדובר במוצר עם ריבוי דגמים המתאימים לכל כיס ומצב מה שלאו בהכרח פוגע באיכות. לכו על הדברים ההכרחיים לפני הכל, לאחר מכן התפנו למותרות.

 

כתבות דומות

לא כדאי לפספס