איזה גריל לקנות? כך תבחרו גריל ביתי מושלם - מגזין שופרסל
דלג לתוכן העמוד (מקש קיצור s) דלג לתחתית הדף (מקש קיצור 2) דלג לתפריט (מקש קיצור 3) דלג לדף הבית (מקש קיצור 4)

כך תבחרו גריל ביתי מושלם

תמונה גרסת הדפסה

כך תבחרו גריל ביתי מושלם

גריל גז וגריל חשמלי הפכו להיות מאוד פופולריים בשנים האחרונות. איך תדעו באיזה סוג, דגם וגודל לבחור? המדריך המלא לרכישת גריל, כולל יתרונות וחסרונות, לפניכם

תמונה של גריל

פעם האפשרות היחידה לעשות "על האש" הייתה מנגל גחלים. וכך, מי שלא הייתה ברשותו חצר, לא היה יכול ליהנות מבשר, דגים וירקות צלויים בבית והיה חייב להרחיק על הפארק או עד היער הקרוב. היום יש לכם הרבה יותר אפשרויות – גריל גז או גריל חשמלי, שמגיעים במגוון גדלים וצורות יכולים בהחלט לדאוג גם למשפחה של שלושה-ארבעה נפשות או לאירוח של עשרות אורחים – בלי הצורך להדליק פחמים, לזהם את הסביבה ולהיחנק מהעשן.

בעיה אחת נפתרה, אבל נוצרה בעיה אחרת – איזה גריל לבחור? גז או חשמל? מה הגודל? מה ההבדלים בין הדגמים השונים? להלן המדריך המלא והמפורט.

לכל אחד מסוגי הגריל יש יתרונות וחסרונות משלו. גריל גז צולה את האוכל מהר יותר ובצורה מדויקת יותר מאשר הגריל החשמלי, אבל אי אפשר להשתמש בו בתוך הבית. הגריל החשמלי מתאים לשימוש גם בבית וגם בחצר, אבל הכנת האוכל לוקחת יותר זמן. כמובן שהבחירה הסופית שלכם תהיה תלויה במקום פנוי, תדירות ונוחות השימוש.

גריל חשמלי

תמונה של גריל חשמלי

מכיוון שהגריל החשמלי חייב להיות מחובר לשקע, משתמשים בו בעיקר בתוך הבית, לעתים נדירות מאד במרפסת או בחצר. קיימים דגמים שונים של גריל חשמלי – אחד הנוחים שבהם מזכיר טוסטר ומורכב משני משטחי חימום "לחיצים", שמאפשרים לצלות את המזון בלי להפוך אותו (כפי שתצטרכו לעשות בכל גריל אחר. דגמים אחרים של גריל חשמלי הם בעלי משטח אחד בלבד, חלק או עם פסים. שני סוגי הדגמים האלה בדרך כלל מצריכים זמן צלייה ארוך ולכן מתאימים להכנה של מספר מנות מצומצם בו זמנית – אז אם אתם משפחה קטנה, דגמים כאלה יכולים בהחלט להתאים לכם.

תמונה נוספת של גריל חשמלי

ישנם דגמים של גריל חשמלי שמזכירים את המנגל המסורתי, רק שבמקום הגחלים מתחת לרשת יש להם גוף חימום. מצד אחד הצלייה על הרשת מזרזת את התהליך, אך מצד שני הופכת את ניקוי המכשיר למסובך בגלל המיצים שנוטפים אל תחתית הגריל. כמו כן, בדגמים הפשוטים של גריל חשמלי אין ויסות חום ולכן מדובר ברמת חימום אחידה של כ-200 מעלות. עם זאת, בדגמים מתקדמים יותר ניתן לכוון את החום ולהגיע לטמפרטורות יותר גבוהות.

דגמים מסוימים של גריל חשמלי כוללים גם מכסה, ממתכת או מזכוכית עמידה לחום. אמנם זה מזרז את זמן הצלייה, אך חשוב לזכור שבגלל הלחות המצטברת על המכסה מבפנים, הבשר פחות נצלה ויותר עוברי אידוי, מה שיכול לפגום בטעם.

גריל גז

תמונה של גריל גז

חייב להיות מחובר למקור גז. הגז המרכזי או בלוני הגז שאליהם מחוברים גם הכיריים שלכם, או בלון ייעודי. ניתן להשתמש בו גם בתוך הבית וגם בחצר או במרפסת. דגמים מסוימים של גריל גז מגיעים עם מגוון משטחים המאפשרים צלייה של מזונות שונים בו זמנית – ירקות, דגים ובשר. בחלק מהדגמים מתאפשרת גם צלייה אנכית, על שיפוד. גריל גז מתחמם הרבה יותר מהר מגריל חשמלי, דורש פחות זמן צלייה ומקנה למזון את הטעם האופייני של "על האש". לגריל גז יש ויסות חום, השימוש בו נוח והוא מגיע במגוון של צורות וגדלים, אך חשוב מאד לזכור שהשימוש בו כרוך בסיכון של דליפת גז ולכן ההתקנה שלו חייבת להתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך.

אחד החסרונות הבולטים של גריל גז הוא הצטברות של לכלוך ופחם שרוף מתחת למבערים. כדי למנוע דליקות וריח לא נעים, חשוב להקפיד על ניקוי קבוע. כמו כן, אל תזמינו אורחים לפני שדאגתם לבלון גז חדש – זה מאד לא נעים כשהוא נגמר באמצע המסיבה. שימו לב! בלון גז יש לקנות רק ממשווק מורשה ולקרוא היטב את הוראות הבטיחות.

אז מה לבחור – גריל גז או גריל חשמלי?

זו החלטה בהחלט לא קלה. עליכם להתייחס ליתרונות ולחסרונות של כל אחד מסוגי הגריל ולהבין היטב את הצרכים שלכם. האם תעדיפו גריל שנדלק על ידי חיבור פשוט לחשמל ותתפשרו על הטעם או שטעם האוכל הצלוי חשוב לכם ולכן תהיו מוכנים להתעסק עם בלוני גז וניקוי מסובך? ומה עם מקום אחסון? גריל חשמלי קטן ניתן להפעיל גם על השיש במטבח וגריל מאסיבי יותר זקוק לשטח רחב יותר. ובכן, הבחירה בידיכם - בתיאבון!

יש לכם כבר גריל? קבלו מאיתנו מתכון נהדר לפרגיות על האש

כתבות דומות

לא כדאי לפספס